BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur turk, bëri për vete gjithë shqiptarët me rolet e tij (EMRI+FOTO)

Kinematografia në zi/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur turk,

Një nga aktorët më të njohur në historinë e kinematografisë turke, Cuneyt Arkin ka vdekur në moshën 85-vjeçare.

Ai ishte prej kohësh i sëmurë dhe trajtohej në  një spital privat në lagjen Besiktas të Stambollit. Aktori u nda nga jeta i rrethuar me familjarët e tij, gruan Betul Cureklibatir si dhe të afërmit e tjerë. Mësohet se Arkin vdiq për shkak të arrestit të papritur kardiak.

Aktori veteran portretizoi një gamë të gjerë karakteresh, nga ai i një zotërie elegant deri te luftëtarët turq, shefat e policisë gjatë gjithë karrierës së tij në Yesilçam.

Një nga filmat e tij më të njohur ishte filmi i vitit 1982 “The Man Who Saved the World”.

Kinematografia në zi/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur turk,

Ai lindi Fahrettin Cureklibat?r më 8 shtator 1937, në një familje të varfër rurale në Eskisehir në Turqinë perëndimore.

Pas vitesh edukimi mjekësor, Fahrettin “Cuneyt Arkin” Cureklibatur u përpoq të bëhej një shkrimtar i tregimeve të shkurtra.

Arin përfundoi shërbimin e tij ushtarak në Eskisehir ku u takua me regjisorin Halit Refig. Pasi punoi për disa kohë si mjek dhe mbaroi detyrën ushtarake, ai iu bashkua një konkursi të mbajtur nga revista ‘Artist’. Ai fitoi konkursin dhe filloi karrierën e tij të aktrimit.

Pasi hyri në kinemanë turke, ai bërë rreth 30 filma në dy vitet e tij të para, gjë që nuk ishte e pazakontë në ditët e para të industrisë së filmit turk.

Nga interpretimi i të rinjve pasionantë të pashëm në romanca deri te luajtja në trillera aksion, filma historikë, komedi dhe fantashkencë, ai do të përfshinte një repertor të madh gjatë gjithë karrierës së tij.

I ndjeri ka marrë çmime të ndryshme gjatë karrierës së tij. Megjithatë, çmimi i vërtetë për të është admirimi i pafund nga njerëzit e çdo brezi.

Kinematografia në zi/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur turk,

Më të lexuarat