BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

"Kisha shumë për të dhënë..."/ Valbona Mema tregon gjithçka rreth eksperiencës së saj në "BBV"!

"Kisha shumë për të dhënë..."/ Valbona Mema

E ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio me Jonidën dhe Elonën sot ka qenë, Valbona Mema. Një artiste mjaft e njohur nga të gjithë por edhe një ish-banore e shtëpisë së “Big Brother VIP” që të gjithë do ta vlerësojmë për atmosferën dhe energjinë që solli. Po si e priti Vlabona Mema ftesën për të qenë pjesë e “BBV”?

"U mendova sepse ka qenë edhe një ftesë para një viti por kam qenë shumë e ngarkuar me punë. Edhe këtë vit kam qenë shumë e ngarkuar dhe pas Vitit të Ri mendoja që të futesha sepse i kisha të mbyllura punët. E mendova, e mendova dhe në fund mora mendimin vetëm të fëmijëve të mi sepse nëse do të pyesja ndonjë koleg do më thonte automatikisht jo. Nuk besoj që do të guxonte askush, asnjë artist të shkonte aty dhe të tregonte tamam anën tjetër që publiku donte ta njihte. Jo vetëm atë në skenë dhe atë që ne kurohemi, lyhemi, vishemi. Në një 3-5 minuta që ti performon në skenë nuk mund të të njohësh dot", tha Valbona 

Pasi Valbona hyri në shtëpinë e BBV, krijoi një rutinë që çdo mëngjes kur zgjohej pasi pinte kafe ajo këndonte dhe dërgonte përshëndetje për të gjithë miqtë, familjarët dhe të afërmit e saj.

"Dy ditët e para isha pak e hutuar. Ajo ishte një shtëpi me shumë ngjyra, gjë të cilën unë e kisha ëndërruar. Zgjohesha në mëngjes dhe më dukej sikur flisja me veten time kur pija kafe, pastaj prisja Luizin të bënte kafen. Do t’i kujtoj gjithmonë ato mëngjeset kur pija kafen, flisja dhe këndoja. Një muaj e pak ditë ikën shumë shpejt", u shpreh Valbona.

A e ka marrë malli Vlabonën për qëndrimin brenda në shtëpinë e BBV?

"Në fakt, kisha shumë për të dhënë. Ishte fati im ndoshta që unë duhet të merrja atë vendimin dhe që familja ishte e para dhe lojën e vendosa në vend të dytë. Ishte një eksperiencë që do të shënohet gjithmonë në memorien time si një nga eksperiencat më të bukura të jetës. Unë ndoshta mund të mbahem mend si një banore që mori shumë dashuri nga të gjithë banorët aty dhe nga ajo shtëpi. Unë në moshën time, guxova shumë aty. Aty ishin të gjithë mosha e fëmijëve të mi. Më futën në botën e tyre, më pranuan sepse unë isha shumë solare, kisha ndoshta atë dashurinë që ju mungonte, atë të nënës, të një motre të madhe apo të një njeriu që këndonte gjithë ditën", tha Valbona.