Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo është shuma marramendëse që fiton Michael Jackson çdo vit edhe pas vdekjes

Postuar: 16/11/2018 - 18:55

Të paktën 400 milionë dollarë, kjo është shuma që këngëtari Michael Jackson fiton çdo vit edhe pas vdekjes së tij.

Bëhet fjalë për një nga yjet më të mëdhenj të muzikës pop, i cili ka lënë një trashëgimi të jashtëzakonshme muzikore me vlera të mëdha edhe për ditët e sotme.

Revista amerikane Forbes publikoi një listë të të famshmëve, që pas vdekjes së tyre vazhduan të fitojnë miliona dollarë.

Këta mega yje, tashmë të vdekur, mblodhën gjithsej 628 milionë dollarë.

Në vend të, ikona legjendare e muzikës Michael Jackson udhëheq bindshëm.

Këngëtari, që vdiq nëntë vjet më parë, në vitin 2017 u vendos i pari në listën e atyre, që fitojnë shumë.

Vetëm këtë vit fitimi i tij bruto është 400 milionë dollarë, ndërsa Jackson ka fituar shumë në shitjen e të drejtave autoriale.

Në vendin e dytë është mbreti i rokut, Elvis Presley, i cili në vitin 2018 fitoi 40 milionë dollarë.

Në vendin e tretë është lojtari legjendar, Arnold Palmer, i cili fitoi 35 milionë dollarë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 17:58

Këngëtari i njohur shqiptar Ermal Meta do të jetë mysafir special i edicionit të 57-të të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar.Ermal Meta, fitues i Sanremos dhe përfaqësues i Italisë në Eurovizion, do të paraqite

Postuar: 10/12/2018 - 17:43

Çdo vit, pas përfundimit të “Kënga Magjike” mbledh disa nga finalistët ku diskutojnë

Postuar: 10/12/2018 - 16:30

Është një ndër vajzat e Showbiz-it që do të kujtohet gjithmonë nën petkun  e vogëlushes.

Postuar: 10/12/2018 - 16:23

Prej disa muajsh rrjetet sociale ziejnë nga debatet mes repereve të reja në Shqipëri dhe Kosovë

Postuar: 10/12/2018 - 15:17

Flori Mumajesi kishte përgatitur një tjetër këngë për vete, për t`u përfaqësuar në “Kënga M

Postuar: 10/12/2018 - 14:36

Pak ditë më parë në një mini intervistë për Blitz.al, balerina e njohur Klaudia Pepa ka rrëfyer s

Postuar: 10/12/2018 - 13:43

Ajo është një nga këngëtaret më të reja që mori pjesë në “Kënga Magjike” dhe fitoi çm