BREAKING NEWS

“Ndodh pas 30 vitesh”, kryeministri Rama nuk ndalet, iu vjen në ndihmë gjithë shqiptarëve me projektin e rëndësishëm: Merr fund ryshfeti!

x

Gossip

Koncerti “Tingujt e Çarshisë” në Shkup, mësoni vlerën marramendëse që u pagua Elvana Gjata për gjysmë ore performancë

Koncerti “Tingujt e Çarshisë”, i mbajtur për 3 ditë me rradhë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup ka mbledhur mijëra qytetarë vendas por jo vetëm, teksa para tyre kanë performuar këngëtarët më me emër të estradës shqiptare.Ky koncert i organizuar nga Qendra Informative Kulturore Shkup, ka si synim ringritjen e Çarshisë, një prej pjesëv më të heshme e të bukur  pjesës më të vjetër dhe më të bukur të qytetit.

Për 13 vite me rradhë ky koncet është mbajtur në Çarshi të Shkupit ku  kanë marrë pjesë dhjetëra artistë të njohur.Ndërsa këtë vit  në  “Tingujt e Çarshisë” ishte morën pjesë  Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, LUMI B  e shumë  të tjerë.
 
Ndërkohë lidhur me financimin e këtij festivali 3 ditor, Drejtoresha e QIK-ut Sermine Purrini ka zbuluar se buxheti ka qenë në vlerën 3,65 milionë denarë, i ndarë mes këngërtarëve  dhe artistëve që kanë marrë pjesë.
 
Gjithashtu këto çmime janë bërë publike:
 
Elvana Gjata – 11 mijë euro, Dafina Zeqiri – 4 mijë euro, Lum Berisha – 2.500 euro, Ylli Limani – 2.500 euro.Nga të gjithë artistët që kanë marrë pjesë vihet re që Elvana është e vetmja që ka marrë shumën më të lart, e jo pak por plotë 11 mijë euro.