Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Koncerti “Tingujt e Çarshisë” në Shkup, mësoni vlerën marramendëse që u pagua Elvana Gjata për gjysmë ore performancë

Postuar: 19/09/2019 - 15:42

Koncerti “Tingujt e Çarshisë”, i mbajtur për 3 ditë me rradhë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup ka mbledhur mijëra qytetarë vendas por jo vetëm, teksa para tyre kanë performuar këngëtarët më me emër të estradës shqiptare.Ky koncert i organizuar nga Qendra Informative Kulturore Shkup, ka si synim ringritjen e Çarshisë, një prej pjesëv më të heshme e të bukur  pjesës më të vjetër dhe më të bukur të qytetit.

Për 13 vite me rradhë ky koncet është mbajtur në Çarshi të Shkupit ku  kanë marrë pjesë dhjetëra artistë të njohur.Ndërsa këtë vit  në  “Tingujt e Çarshisë” ishte morën pjesë  Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, LUMI B  e shumë  të tjerë.
 
Ndërkohë lidhur me financimin e këtij festivali 3 ditor, Drejtoresha e QIK-ut Sermine Purrini ka zbuluar se buxheti ka qenë në vlerën 3,65 milionë denarë, i ndarë mes këngërtarëve  dhe artistëve që kanë marrë pjesë.
 
Gjithashtu këto çmime janë bërë publike:
 
Elvana Gjata – 11 mijë euro, Dafina Zeqiri – 4 mijë euro, Lum Berisha – 2.500 euro, Ylli Limani – 2.500 euro.Nga të gjithë artistët që kanë marrë pjesë vihet re që Elvana është e vetmja që ka marrë shumën më të lart, e jo pak por plotë 11 mijë euro.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Moderatorja, Bora Zemani ka dashur të surprizojë të atin duke bërë tatuazh gradën e fundit të kolonelit që babai i saj e ka mbajtur në 30 vite pune si oficer i Forcave të Armatosura.

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Alban Skënderaj është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, i cili na suprizon gjithmonë me

Postuar: 23/10/2019 - 09:28

Pak javë më parë Hygerta Sako ishte e ftuar në emisionin “Rudina”, në të cilin deklar

Postuar: 23/10/2019 - 08:41

Fiori Dardha dhe Rozana Radi drejtojnë së bashku emisionin ‘Boom’ në ekranin e &lsquo

Postuar: 23/10/2019 - 08:36

Këngëtarja e njohur, Albërie Hadërgjonaj në fotot e publikuara së fundmi në rrjetet sociale, duke

Postuar: 22/10/2019 - 23:44

Pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë”, ishte e ftuar gazetarja Mira Kazhani

Postuar: 22/10/2019 - 16:27

 Aktori i humorit, Rezart Veleshnja është një prej personazheve më të dashur për publikun sh