BREAKING NEWS

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga kryeministri Rama

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga
x

Gossip

Koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur, familjarët e tij japin lajmin e hidhur: Do na mungojë tmerrësisht! I dashur për miliona njerëz!

Koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur, familjarët e tij

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën e artit.

Komediani i njohur Eddie Large, 78 vjeç ka humbur jetën pasi ishte i prekur nga koronavirusi.

Aktori është bërë i njohur për shkak të rolit të dyfishtë në filmin ‘Little and Large’.

Large ishte një personazh i njohur që në vitet 1970 dhe ‘80 dhe ishte i famshëm për partneritetin e tij me Syd Little.

Familja e tij konfirmoi lajmin me anë të një postimi në ‘Facebook’, duke thënë se aktori kishe probleme me zemrën dhe ishte i shtruar në spital atje ishte infektuar edhe me COVID-19.

Familja e komedianit tha që ata nuk kishin qenë në gjendje ta vizitonin në spital për shkak të kufizimeve të koronavirusit, por e gjithë familja dhe miqtë e afërt i flisnin çdo ditë.

“Neve do na mungojë ai tmerrësisht shumë dhe jemi krenarë për gjithçka që ka arritur në karrierën e tij me Syd. E dimë që ai ishte shumë i dashur per miliona njerëz që e shikonin ate çdo javë”, ka thënë familjari i Large.