BREAKING NEWS

Pas skandalit të 'Fake News'-i i porositur nga këshilltari i Metës, reagon menjëherë Rama, ia numëron një nga një Presidentit: Më e neveritshmja është që plehrat i'u hodhën në fytyrë...

Pas skandalit të 'Fake News'-i i porositur nga këshilltari
x

Gossip

Koronavirusi i mori jetën edhe këngëtarit të njohur, autor i një prej hiteve më të mëdha botërore

Koronavirusi i mori jetën edhe këngëtarit të njohur, autor i

“Koronavirusi i mori jetën tim eti sot. Më dhanë vetëm 2 minuta për ta përshëndetur…”. Kështu shkruan në “Facebook” Laura, e bija e Alan Merrill, lideri i grupit rok britanik “Arroës” dhe bashkautor I hitit të vitit 1975 “I Love Rock’n’Roll“. 

Kënga hit u përpunua nga shumë këngëtarë të tjerë, mes të cilëve dhe nga Britney Spears në vitin 2001.

Merrill u bë i njohur në ’60-’70. Në Londër, në vitin 1974, u bë pjesë e grupit “Arroës”, më pas në vitet ’80 u transferua në Amerikë, ku vazhdoi të këndonte dhe të regjistronte albume. I fundit, “Radio Zero” doli në vitin 2019.

Më të lexuarat