Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja sa raste të
x

Gossip

Kryeministri Edi Rama dedikim prekës për humbjen e të ëmës, moderatoja Arbana Osmani bën gjestin që nuk pritej (FOTO)

Kryeministri Edi Rama dedikim prekës për humbjen e të

Një ditë pas ndarjes nga jeta të së ëmës, kryeministri Rama postoi në rrjetet sociale një dedikim të ndjerë për humbjen e njeriut të tij të shtrenjtë.

Pikërisht ky status ka emocionuar edhe moderatoren e njohur të ‘Top Channel’, Arbana Osmanin, e cila e ka ripostuar në Instagram këtë dedikim të kryeministrit Rama, duke thënë se ky ishte një nga dedikimet më emocionuese që ajo kishte lexuar.

“Një nga dedikimet më të bukura që kam lexuar ndonjëherë për nënën”, shkruan Arbana, teksa riposton statusin e Ramës, që është si më poshtë:

Mund te? derdhe?sh lot pse iku, Ose mund te? buze?qeshe?sh sepse jetoi. Mund te? mbylle?sh syte? e te? lutesh qe? te? kthehet, Ose mund t’i hape?sh e te? shohe?sh gjithc?ka te? ka le?ne?. Zemra jote mund te? jete? bosh sepse nuk e sheh dot me?, Ose ti mund te? jesh plot me dashurine? qe? ndave me te.

Mund t’ia kthesh shpine?n te? nese?rmes dhe jetosh ne? te? djeshmen, Ose mund te? jesh i ge?zuar me te? nese?rmen pe?r c?ka ishte e djeshmja me te?. Mund ta kujtosh ate? vete?m pe?r ikjen e saj. Ose mund te? kujdesesh pe?r kujtimin e saj qe? ajo te? jetoje? ne? te?.

Mund te? qash e te? mbyllesh ne? vete, bosh e me kurriz nga bota. Ose mund te? be?sh ate? qe? ne?na do te? donte: Te? hape?sh syte?, te? qeshe?sh, te? duash dhe te? ece?sh pe?rpara…

***Edhe ne? eme?r të familjes sone? lejome?ni t’ju falenderoj pe?rule?sisht, pe?r pranine? tuaj te? pac?mueshme pe?rmes mesazheve te? pafundme e luleve te? panume?rta, qe? disi e lehte?suan peshe?n ndrydhe?se te? boshlle?kut tone? te? pangushe?llueshe?m.

Duke ju ke?rkuar nje? ndjese? te? thelle? pe?r te? qenit i pamundur t’ju pe?rgjigjem, ju uroj me shpirt te? gjithe? atyre qe? jetojne? me ke?te? boshlle?k, te? rrojne? sa me? gjate? qe? ta kujtojne? ne?ne?n e tyre dhe te? tjere?ve qe? kane? fatin ta kene? prane? yllin e shte?pise?, t’i kene? ne?nat sa malet dhe t’i ge?zohen sa me? shume? drite?s se? tyre, te? pakonkurrueshme as nga dielli e nga vete? yjet e qiellit.

Kryeministri Edi Rama dedikim prekës për humbjen e të