Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ku ka grua që më merr mua me këtë rrogë", Vasili e thotë troç

Postuar: 19/11/2018 - 22:06

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja i ftuar në “360 Gradë” tha se pagat në Teatrin Kombëtar janë të ulëta, ndërsa regjisori Leart Vasili u shpreh me humor se kjo ishte arsyeja pse nuk është martuar.

Veleshnja: Ka diçka tjetër që është kryesore, pagesat.

Vasili: Teatri nuk mund të bëjë një premierë në javë.

Veleshnja: Ti mëshiron një Shekspir, Makbeth dhe merr 600 mijë lekë. Me 600 mijë lekë. Sa e ke qiranë?

Vasili: 300 mijë lekë.

Veleshnja: Ti 600 mijë merr në teatër.

Vasili: Kjo është arsyeja që nuk jam martuar. Ku ka grua që më merr mua me këtë rrogë. Të gjithë bëjmë sikur kemi ardhur nga Suedia. Ky sistem të njësojë rrogat dhe le të kthejë rrogat për kategorinë e parë të Teatrit Kombëtar, 1 mln e gjysmë, dy mln sa bën ministri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 20:10

Ashtu si këngëtarja shqiptare Enca Haxhia edhe motra e saj Uindi njihet për postimet e saj në rrjetet sociale që i bëjnë të gjithë njerëzit të kthejnë sytë tek profili i tyre.

Postuar: 14/12/2018 - 19:06

Ish-gruaja britanike e një miliarderi rus, i cili u urdhërua të paguajë 572 milionë dolalrë si

Postuar: 14/12/2018 - 19:04

Sipas të përjavshmes amerikane US Weekly, aktori i vjetër i aksionit Tom Cruise nuk takohet pre

Postuar: 14/12/2018 - 18:45

Brad Pitt mbetet një prej meshkujve më të pëlqyer nga femrat, ndonëse vitet kalojnë.

Postuar: 14/12/2018 - 18:31

 Shumë personazhë të famshëm nga bota e showbizit shqiptar dhe atij kosovar janë bërë së bas

Postuar: 14/12/2018 - 18:17

Pas Dolla Sign, një tjetër reper i njohur është në telashe me drejtësinë.

Postuar: 14/12/2018 - 17:18

Producenti i njohur i spektakleve të bukurisë Petri Bozo bashkë me miss-et e përzgjedhura për kal