BREAKING NEWS

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si Kryeprokuror dhe shtim dyshimesh për kërkesë azili në Gjermani

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si
x

Gossip

Kujt i dedikohet kënga ‘Burrë Të Martuar Dashurova’?/ Një nga hitet më të mëdha, këngëtarja e njohur shqiptare tregon si qëndron historia pas kësaj kënge

Kujt i dedikohet kënga ‘Burrë Të Martuar Dashurova’?/

Një nga hitet më të mëdha të Rovena Stefës, padyshim që është ‘Burrë Të Martuar Dashurova’, një këngë e publikuar shumë vite më parë, por që ende vazhdon të dëgjohet dhe të pëlqehet nga publiku. Si qëndron historia pas kësaj kënge?

Rovena ka rrëfyer gjithcka, për moderatoren Ester Bylyku, e ftuar në emisionin e saj ‘Glamour Zone’ në RTV Ora.

E pyetur nëse kjo këngë është dedikim, Rovena Stefa përgjigjet: ‘Kjo këngë nuk është bazuar në histori të vërtetë, nuk është dedikim. Tekstin e ka shkruar Avni Cahili. Ai nuk më pyeti mua çfarë teme do, thjesht u fymëzua nga muzika dhe bëri tekstin.’

Më të lexuarat