Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Kapet 'mat' Ilir Meta (VIDEO)

Kapet 'mat' Ilir Meta (VIDEO)
x

Gossip

Kush është bukuroshja shqiptare që u kurorëzua si mbretëresha e re e Sllovakisë në “Miss 2020”, 22-vjeçarja dha një shfaqje mahnitëse

Kush është bukuroshja shqiptare që u kurorëzua si

Bukuroshja shqiptare Leona Novoberdaliu u kurorëzua mbrëmë me titullin Miss Sllovakia 2020.Në finalen e Miss Sllovakia 2020 të mbajtur mbrëmë, më 14 gusht 2020 në DoubleTree nga Hilton, Sllovaki, Leona Novoberdaliu u kurorëzua mbretëresha e re.

Ajo ia doli mbanë në finale dhe u kurorëzua nga Miss Sllovakia 2019 Frederika Kurtulíková.

22-vjeçarja shqiptare Leona dha një shfaqje mahnitëse gjatë gjithë konkursit njëmbëdhjetë garues të tjerë për të fituar kurorën kombëtare. Leona tani do të përfaqësojë Sllovakinë në Miss World 2020. Ajo është një Ekonomiste dhe alumine e King’s College në Londër. Leona me siguri do të jetë një pretendente e fortë edhe në një fazë ndërkombëtare.

Dymbëdhjetë bukuroshet mahnitëse që filluan rrugëtimin e tyre së bashku në Miss Slovensko 2020 ishin Natália Vohláriková, Kristina Viglaska, Kristina Kramarova, Lucia Jesenska, Melanie Theresa, Ivana Zvaríková, Natalia Lopasovska, Leona Novoberdaliu, Vanessa Šabíková, Alexandra Sova. /Albinfo.ch.