BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Gossip

Kush është moderatori më i dobët? Blendi Salaj ka dy fjalë për Arbana Osmanin

Kush është moderatori më i dobët? Blendi Salaj ka dy

Gazetari dhe moderatori i njohur, Blendi Salaj, ishte së fundmi i ftuar në emisionin “Top Arena” në Top Channel. Ai zhvilloi një intervistë të shkurtër me moderatoren, Alesia Bami.

Gjatë kësaj interviste, Bami e pyeti Salajn në lidhje me marrëdhëniet me kolegët e tij, me të cilët ka bashkëpunuar ndër vite.

“Unë kam shkuar mirë me të gjithë. Kam punuar me Edi Manushin, me Arbana Osmanin në “Big Brother”. Janë njerëz që unë i dua sepse më përcjellin një pozitvitet të jashtëzakonshëm”, u shpreh gazetari i njohur.

Më pas Alesia i bëri një pyetje tjetër, duke i kërkuar t’i thoshte se kush është moderatori më i talentuar në Shqipëri sipas tij. Salaj veçoi emrin e moderatores së dashur për publikun, Arbana Osmani, teksa tha:

“Arbana Osmani realisht ka një vend të veçantë. Gjithë këta vjet që ka qenë në ekran, e ka bërë gjithçka me personalitet dhe inteligjencë dhe ka ditur të ruajë një marrëdhënie të jashtëzakonshme me publikun”.

Po moderatori i dobët kush është sipas Blendi Salajt? Gazetari preferoi që të mos thoshte emra, por u shpreh:

“Të dobët ka sa të duash, unë nuk shikoj shumë televizor nëse moderatorët janë të dobët. Më mungon televizioni inteligjent, media inteligjente, që të bëjnë të mendosh, të ndjesh, personazhet që të frymëzojnë pozitivisht. Më kanë lodhur këta personazhet injorantë, ujqërit çakenjtë, që marrin më shumë vend sesa meritojnë në ekran dhe japin një shembull që s’është i duhuri”.