BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x
BREAKING NEWS

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën zgjedhjet? Gazetarja e njohur ‘zë ngushtë’ Berishën, ja reagimi i tij

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën
x
BREAKING NEWS

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën qeli me...

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën
x

Gossip

Emrat/ Kush janë këngëtarët që do të performojnë në Sanremo, mes tyre edhe një shqiptare

Emrat/ Kush janë këngëtarët që do të

Pak ditë na ndajnë nga festivali ‘Sanremo 2023′, i cili do të zhvillohet nga data 7 shkurt deri më 11 shkurt. Më datë 10 shkurt, secili nga artistët do të performojë, me një të ftuar special, një cover të një kënge kombëtare ose ndërkombëtare të viteve ’60, ’70, ’80 ose ’90.

Në mesin e artistëve do të ketë edhe shqiptarë. Këngëtarja me origjinë shqiptare Anna Oxa do të performojë një cover me dj iLjard Shaba, me titullin Un’emozione da poco. Në listë përfshihen rikthime dhe garime për herë të parë, si në rastin e Lazza, LDA dhe Rosa Chemical.

Këtu është lista e plotë e garuesve të ‘Sanremo 2023’, siç njoftohet nga Amadeus:

-Giorgia -Articolo 31 -Elodie -Colapesce e Dimartino -Ariete -Modà -Mara Sattei -Leo Gassmann -Cugini di Campagna -Mr.Rain -Marco Mengoni -Anna Oxa -Lazza -Tananai -Paola e Chiara -LDA -Madame -Gianluca Grignani -Rosa Chemical -Coma Cose -Levante