Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush janë moderatoret e njohura që mbetën pa emisione këtë sezon?

Postuar: 14/09/2018 - 22:37

Sezoni i ri televiziv që nisi këtë shtator solli ndryshime të mëdha në ekranin shqiptar. Përveç ndryshimit të programeve që do të na mbajnë të mbërthyer çdo ditë para televizorit, u bë edhe merkato e moderatorëve. Disa prej tyre ndërruan televizion, duke nisur eksperienca të reja me një frymë të re dhe energji për të punuar, ndërsa të tjerë mbetën jashtë projekteve për këtë sezon. Këto janë emrat e moderatorëve shqiptarë që ky sezon i ri televiziv i gjeti pa asnjë emision të vetin.

Marina Vjollca

Pas përfundimit të ‘C’est la vie’, Marina Vjollcën nuk e pamë më në ekran dhe të gjithë mbetën kuriozë se ku do të shfaqej këtë sezon të ri moderatorja. Megjithëse sezoni televiziv ka filluar, Marina nuk është shfaqur në asnjërën prej promove të emisioneve dhe nëpërmjet postimeve në Instagram ka bërë të ditur se së bashku me bashkëshortin, Getoarin, janë larguar për disa pushime jashtë vendit. Mesa duket, ajo ka vendosur që këtë sezon të ri televiziv të qëndrojë larg ekranit dhe të shijojë jetën martesore.

Arjola Shehu

Moderatorja e emisionit ‘Kush vjen për drekë’, Arjola Shehu, këtë sezon të ri u largua nga Tv Klan. Megjithëse u kap mat në Top Channel dhe u aludua për lidhjen e një kontrate të re, duket se Arjola këtë sezon të ri televiziv ka mbetur pa emision.

Juli Kristafi

Moderatorja e ‘Pasdite në Top Channel’, Juli Kristafi, këtë sezon të ri nuk do të na shoqërojë më në ekran. Në vend të saj ka ardhur Bieta Sulo, e cila ka nisur emisionin e ri të pasdites, ‘Ftesë për 5’.

Xhani Shqerra

Gjithashtu moderatori i njohur i ‘Living’, Xhani Shqerra, këtë sezon të ri televiziv është larguar nga emisioni të cilin e prezantonte prej shumë kohësh. Vendin e tij e ka zënë Arjon Muça, i cili do të moderojë krah Bunilda Lahes.

Jona Spahiu

Moderatorja e ‘Pa filtër’, Jona Spahiu, këtë sezon të ri nuk do ta shohim në asnjë prej televizioneve shqiptare. Ajo është duke shijuar ditët e fundit të shtatzënisë dhe mesa duket ka vendosur ti përkushtohet tërësisht fëmijës që do të sjellë në jetë, duke qëndruar larg ekranit këtë sezon të ri televiziv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2018 - 23:59

Justin Bieber ka marrë me qira një vilë me vlerë 13 mijë dollarë që të shijojë disa ditë me dashurinë e jetës.Ai dhe e fejuara e tij, Hailey Baldëin janë fotografuar duke shkëmbyer puthje pasionante në një jaht luksoz

Postuar: 22/09/2018 - 23:44

Këngëtarja Greta Koçi ishte e ftuara e radhës në emisionin “Xing me Ermalin”.

Postuar: 22/09/2018 - 23:31

Një bukuri si Belen Rodriguez nuk ka sesi të mos tërheqë vëmendjen e mediave dhe sigurisht ndarje

Postuar: 22/09/2018 - 23:09

Një foto ku këngëtarja Greta Koçi dhe motra e saj Eni Koçi shfaqeshin gjatë pushimeve krah kryemi

Postuar: 22/09/2018 - 23:01

Moderatorja Jona Spahiu u bë nënë për herë të parë 5 ditë më parë.

Postuar: 22/09/2018 - 22:53

Ledri Vula ishte një ndër të ftuarit e reperit Gjiko në dasmën magjike me moderatoren Elita Rudi.

Postuar: 22/09/2018 - 22:46

Këngëtarja shqiptare Greta Koçi e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ka rrëfyer se