BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

Lajm i zi për botën e muzikës! Vdes papritur reperi i njohur. U gjet i shtrirë në dyshemenë e banjës, në shtëpinë e mikut të tij

Lajm i zi për botën e muzikës! Vdes papritur reperi i njohur. U

Reperi Coolio ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. Artisti, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr, ndërroi jetë në shtëpinë e një miku, tha menaxheri i tij, Jarez Posey, për mediat e huaja. Ai u gjet i pavetëdijshëm në dyshemenë e banjës, dhe dyshohet se shkaku ka qenë arresti kardiak.

Megjithatë, ende nuk ka një konfirmim zyrtar.  Coolio është më i njohur për këngën e tij të vitit 1995, Gangsta’s Paradise, për të cilën fitoi një Grammy për performancën më të mirë solo rap. Hiti erdhi nga kolona zanore e filmit të Michelle Pfeiffer “Dangerous Minds”.

Ai u nominua për pesë Grammy të tjera gjatë një karriere që filloi në fund të viteve 1980. Karriera e tij u ngrit me publikimin e albumit të tij debutues në vitin 1994, It Takes a Thief, në Tommy Boy Records. Pjesa hyrëse, Fantastic Voyage, do të arrinte numrin 3 në Billboard Hot 100.

Një vit më vonë, “Gangsta’s Paradise” do të bëhej një “single” numër 1. Në fillim të këtij viti, kënga arriti një miliard shikime në YouTube. “Dua t’i falënderoj të gjithë për të gjitha vitet e dashurisë dhe që kanë qenë aty për mua,” tha Coolio në një video që shënon momentin historik, raportoi Billboard.