BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Gossip

Lajmi po bën xhiron në mediat botërore/ Ndërtuan një pasuri prej 127 mld dollarësh dhe hedhin poshtë 27 vite, ndahet nga bashkëshortja Bill Gates, themeluesi i Microsoft tregon arsyen: Pasi u menduam gjatë ne kemi marrë vendimin...

Lajmi po bën xhiron në mediat botërore/ Ndërtuan një

Bill Gates dhe gruaja e tij Melinda janë divorcuar pas 27 vitesh martesë dhe pasi ndërtuan një pasuri prej 127 miliardë dollarësh.Themeluesi 65-vjeçar i Microsoft njoftoi ndarjen në Twitter.

"Pas një mendimi të madh dhe shumë punë, ne kemi marrë vendimin për t'i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për t'i mundësuar të gjithë njerëzve të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive.

Ne vazhdojmë të ndajmë një besim në misionin tonë dhe do të vazhdojmë të punojmë së bashku në fondacion, por nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift në këtë fazë të ardhshme të jetës sonë.

Ne kërkojmë hapësirë ??dhe privatësi për familjen tonë ndërsa fillojmë një fazë të re në jetën tonë," thuhet në deklaratë deklarata.

Çifti ka tre fëmijë; Jennifer, 25, Rory, 21, dhe Phoebe, 18. 

Gjatë vitit të fundit, fondacioni i tyre - Fondacioni Bill dhe Melinda Gates - është përqendruar në zhvillimin dhe shpërndarjen e vaksinave Covid-19 në të gjithë botën. 

Lajmi po bën xhiron në mediat botërore/ Ndërtuan një

Më të lexuarat