Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Loredana blen makinën 220 mijë dollarëshe, gruaja zvicerane që u mashtrua nga këngëtarja bën veprimin që nuk pritej

Postuar: 26/06/2019 - 16:15

Thuajse një muaj më parë reperja Loredana Zefi u akuzua nga një çift zviceran për një çështje të rëndë penale.

Ajo në bashkëpunim me vëllezërit e saj akuzohen se  kanë marrë nëpërmjet mashtrimeve 900 mijë franga nga një grua dhe bashkëshorti i saj.Sipas medias së huaj thuhet se  llogaritë e saj bankare janë bllokuar. Sipas avokatit të reperes  kjo është një situatë e  zakonshme në momentin që bëhet fjalë për një hetim.

Por Loredana dhe Mozzik kanë ngritur shumë dyshime, pasi edhe pse ndodhen në mes të kësaj situate nuk i kanë ndaluar shpenzimet e 'çmendura'. Dy ditë më parë çifti i njohur treguan blerjen e tyre të re, një Mercedes në vlerë prej 220 mijë dollarë, por kjo gjë ka bërë që çifti zviceran të reagojë sërish.

“Nuk ka para për shpenzime ligjore, por me sa duket ka shumë për një Mercedes të ri. Tani, ata kanë tri vetura, ndërsa ne jetojmë në varfëri. Kjo gjë po ma thyen zemrën”, tha Petra Z, duke iu referuar kërkesës së Loredanës për avokat shtetëror, pa pagesë, shkruan gazeta Blick. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 20:40

E ftuar në emisionin “Ftesë në Pesë”, ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka treguar disa detaje mbi jetën private Përtej jetës së saj në politikë, ndonëse shumë e rezervuar, e ngacmuar nga moderatorja

Postuar: 20/11/2019 - 20:26

Këngëtarja Tayna ka zbuluar se lojtari i Realit të Madritit, Vinícius José Paixão de Oliveira Jún

Postuar: 20/11/2019 - 20:18

Ervin Gonxhi ka rrëfyer se pse është larguar nga grupi muzikor “Threedots”, teksa u p

Postuar: 20/11/2019 - 20:16

Të ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina” ishin gazetarja e njohur e kronikës s

Postuar: 20/11/2019 - 19:29

Një ditë më parë grimieri i njohur shqiptar Mario i tregoi botës për herë të parë se ishte &lsquo

Postuar: 20/11/2019 - 18:57

Gazetari Blendi Fevziu u jep një porosi të bijave që  ai kishte nga stërgjyshja e tij, ose s

Postuar: 20/11/2019 - 17:49

Reperi kosovar Kastriot Rexha i njohur Majk, teksa ka publikuar ditën e sotme një foto me përshkr