Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Luana Vjollca shtron iftar për familjen në nevojë: Më kujtoi historinë time

Postuar: 17/05/2018 - 14:09

Moderatorja Luana Vjollca bashkë me disa miq të saj, së fundmi i ka ardhur në ndihmë një familje në Ferizaj të Kosovës, të cilët jetonin në kushte të vështira jetese.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë moderatorja nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’.

Duke qenë se tashmë ndodhemi edhe në muajin e Ramazanit, Luana ka menduar që familjes në nevojë t’i shtrojë një iftar ndryshe.

Por ajo që ka rënë në sy në postimin e saj, ka qenë fakti se ajo e ka konsideruar historinë e familjes në Ferizaj të ngjashme me historinë e familjes së saj.

“Sot vendosa të festoj me ju natën e parë të Ramazanit. Vendosa të shtroj një iftar ndryshe bashkë me Blerina Kllokoqi Rugova dhe Gent Toska, në një familje historinë e së cilës e dëgjova rastësisht, ishte kaq shumë e ngjashme me historinë e familjes sime, një nënë që sakrifikon jetën e saj për t’ja dalë e vetme me tre fëmijë të vegjël, njësoj si nëna jonë. Heroina!”, është shprehur Luana.

Ajo gjithashtu u ka bërë thirrje të gjithve që të ndihmojnë sado pak familjet dhe njerëzit në nevojë.

“Ishte shumë pak ajo çfarë unë bëra, por ishte aq bukur dhe u kënaqëm aq shumë! Dëshira e tyre ishte që të postoja foto me ta, unë po e bëj duke ju thënë të gjithëve ju që keni sadopak mundësi, ndihmoni sot! Ndonjëherë jeta na rrëmben në rutinën e vet dhe pavarësisht dëshirës nuk bëjmë aq sa duhet për njerëzit në nevojë! Dikush sot, dikush nesër për ta është shumë. Gëzuar Ramazanin të gjithë besimtarëve mysliman!”, ka shkruar Luana Vjollca bashkangjitur fotografive me familjen nga Kosova.

https://www.instagram.com/p/Bi2jXTMHZKi/?utm_source=ig_embed

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2018 - 11:15

Ajo është një nga njerëzit më të famshëm në planet. Por duket se një karrierë në botën e muzikës nuk është e mjaftueshme për Queen Bey e cila thuhet se ka blerë një kishë në New Orleans.

Postuar: 21/05/2018 - 08:39

Sokol Balla është një ndër gazetarët më të suksesshëm në media. Por padyshim që askush nuk e njeh vëllain e tij më të vogël.

Postuar: 21/05/2018 - 08:28

Gugu është një ndër këngëtaret më të komentuara në media për shkak të deklaratave të saj. Ndërsa pak ditë më parë ajo bëri me dije për fansat se është në pritje të ëmbël.

Postuar: 21/05/2018 - 07:21

Me rolin e tij si “Bamsi”, në serialin super të ndjekur “Ertugrul”, aktori turk Nurettin Sönmez është kthyer në një nga të preferuarit e publikut.

Postuar: 20/05/2018 - 22:34

Moderatori i njohur Rudi Hizmo, ka hapur zemrën dhe ka rrëfyer për herë të parë publikisht tërheqjen që ka ndaj deputetes demokrate Grida Duma.

Postuar: 20/05/2018 - 21:48

Ditën e djeshme, miliona njerëz nga e gjithë bota ndoqën ceremoninë e martesës së Princit Harry dhe Meghan Markle.

Postuar: 20/05/2018 - 20:54

Foto e zhveshur në dush. Poza seksi dhe provokuese me një trup përrallor.