Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ma të bukurën prej t’bukurave”/ Gati në shtator dasma VIP, çifti në ‘konflikt’ për vendbanimin si të martuar, moderatorja e njohur shqiptare zbulon detajet

Postuar: 15/06/2019 - 13:28

Jonida Vokshi ka thyer një tabu në televizionet shqiptare, duke ftuar të fejuarin Besnik Krapi në emisionin e saj, ku e ka intervistuar për çështje personale të jetës, pjesë e së cilës është dhe ajo vetë si nusja e ardhshme e tij.

Ajo ka vendosur që të kenë një kujtim të bukur së bashku në ekran, duke e pyetur të fejuarin për veten direkt në emision, madje duke i kërkuar dhe një puthje në buzë. Që të dy kanë ndarë me ndjekësit e tyre në rrjetet sociale çaste nga montazhi i intervistës, në të cilën ata japin lajmin se kanë vendosur të martohen në muajin shtator.

jonida-1

Moderatorja, krahas videos që ka publikuar në “Instagram”, shkruan se më në fund i ka ardhur rasti që ta vërë në siklet partnerin e saj. Ndërkohë, vetë Besniku zbuloi se i ka ndërprerë disa herë xhirimet e intervistës prej sikletit nga pyetjet e tipit “A do doli nusja siç e prisje?” Ai postoi një video, ku shfaqej duke u puthur me “ma të bukurën prej t’bukurave”, siç e cilëson ai partneren e tij, Jonidën.

Por ndërkohë që çifti ka nisur përgatitjet për ceremoninë VIP që thuhet se do të organizohet në Tiranë, miq të çiftit kanë treguar për “Panorama Plus” se ata tashmë janë duke diskutuar vendbanimin si të martuar, duke qenë se Jonida e ka karrierën në Tiranë, dhe Besniku në Prishtinë. Nuk dihet se kush nga të dy do të dalë i fituar, pra, Jonida do të shkojë nuse në Kosovë, sipas traditës, apo Besniku do të jetë dhëndri që do të ndjekë Jonidën në Tiranë.

jonida-vo

Jonida Vokshi e dha lajmin e madh se do martohet në momentin që askush s’e priste. Aktorja dhe moderatorja këtë herë nuk e ka fshehur më faktin se tashmë ka marrë vendimin e madh për të shkuar në altar me të dashurin e saj të zemrës, aktorin dhe producentin e njohur nga Kosova, Besnik Krapin. Edhe pse është përfolur disa herë për lidhje me emra të njohur, duket se mendjen plotësisht ia mbushi djali simpatik, Besniku.

Jonida deklaroi fillimisht në emisionin e Ermal Mamaqit se jo vetëm që janë në një lidhje, por se shumë shpejt ata do të martohen, që do të thotë se 2019-ta do i gjejë të martuar. Duke folur gjerë e gjatë për karrierën e saj, ajo rrëfeu detaje nga historia e saj e dashurisë, duke qenë se të dy kanë qenë aktorët hit të serialit “O sa mirë” në dy sezonet e para, përkatësisht Jonida në rolin e vajzës nga Tirana (Elizabeta), dhe Besniku në rolin e prizrenasit (Mesuti).

jonida vokshi

Dhe duket se është pikërisht ky serial zanafilla e lidhjes, fakt që e ka pranuar dhe vetë Jonida, duke folur për shikimet e para e para që shkëmbyen, dhe takimet që pasuan flirtin e fillimit. “Unë me Besnikun jam njohur te seriali ‘O sa mirë’, pasi ishim të dy pjesë e kastit. Kemi qenë miq në fillim, duke u njohur dhe duke kaluar kohë bashkë u dashuruam. Si dy të dashuruar vjen një moment që konkludohet dashuria”, tha Jonida.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 23:55

 Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, e sigurisht të shumtë janë ata që kanë interes për të.

Postuar: 22/07/2019 - 23:30

 Moderatorja e njohur Ilda Bejleri shpesh herë është vendosur në qëndër të mediave rozë për

Postuar: 22/07/2019 - 23:12

Këto ditë në media është shkruar se emisioni i Adi Krastës ‘A-show’ do të mbyllet.

Postuar: 22/07/2019 - 23:02

Aktorja Hazal Kaya e serialit të famshëm që pushtoi ekranet shqiptare, “Dashuri e ndaluar&r

Postuar: 22/07/2019 - 22:43

Me siguri e keni vene re qe moderatori Arian Çani vishet gjithmonë me këmisha te zeza ne emisioni

Postuar: 22/07/2019 - 21:24

Prej disa vitesh Ed Manushi ka prezantuar "Procesin Sportiv" në Top Channel.

Postuar: 22/07/2019 - 21:22

Duda Balje është një prej deputeteve më të përfolura të Kuvendit të Kosovës.