Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Martohet djali i deputetit të PS dhe pamjet nga ceremonia janë një përrallë e vërtetë (FOTO)

Postuar: 13/12/2018 - 13:52

Në fund të muajit tetor u zbulua se fëmijët e dy personazheve të njohur shqiptarë do t’i jepnin fund beqarisë.

Djali i deputetit socialist Bashkim Fino, Redi mësohet se është martuar me Edlirën, vajzën e Gëzim Podgoricës, ish-drejtor i Agjencisë Telegrafike Shqiptare (ATSH) dhe anëtar i Kryesisë së LSI.

Ishte vetë Edlira, e cila bëri me dije se çifti është martuar, teksa pozoi me fustanin e bardhë të nuses bashkë me dhëndrin, në tarracën e një prej hoteleve në qendër të Tiranës.

“Kur ëndrrat bëhen realitet… 12/12/2018. Dashuria ime Redi Fino”, shkruan në postimin e saj Edlira.

Ambienti ishte zbukuruar me gjelbërim dhe lule të kuqe, ndërsa nusja kishte zgjedhur një fustan stil klasik me detajet e dantellës dhe të tylit.

Në të gjitha fotot e realizuar nga Anjeza Dyrmishi, çifti duket se i ka sytë vetëm për njëri-tjetrin dhe duken shumë të dashuruar.

Nga ana tjetër Redi Fino është dhëndri tradicional, me një kostum të zi shumë elegant dhe këmishën e bardhë.

Ndërsa ceremonia që është paralajmëruar të mbledhë disa nga emrat e njohur të politikës shqiptare, ende nuk dihet se kur do të mbahet, fotot mësohet se janë ato që realizohen para dasmës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 18:51

Këngëtarja Olta Boka e ftuar në emisionin ‘Rudina' ka pranuar se është fejuar me djalin e ish deputetit të LSI-së Shezai Rrokaj, Iv Rrokaj.

Postuar: 25/03/2019 - 17:41

Kejvina Kthella është larguar nga emisioni ‘Xing me Ermalin’ duke deklaruar se shumë

Postuar: 25/03/2019 - 17:30

Arbana Osmani me anë të postimi në Instagram ka dhënë një këshillë për të githa femrat të cilat d

Postuar: 25/03/2019 - 14:56

Masakra, vrasje, vuajtje, lot, arratisje dhe përdhunime!

Postuar: 25/03/2019 - 14:48

Këngëtarja Ronela Hajati është një ndër artistet më të komentuara në showbizin shqiptar.

Postuar: 25/03/2019 - 13:26

Siç dihet që pas martesës së bujshme, Princ Harry dhe Meghan Markle kanë qenë shumë të komentuar

Postuar: 25/03/2019 - 13:13

Jonida Maliqi siç dihet në maj do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën "Ktheju