Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mashtrimi miliona dollarësh për të futur të bijën në Universitet, arrestohet aktorja shumë e dashur për shqiptarët (DETAJE)

Postuar: 15/03/2019 - 10:26

Ajo është një ndër aktoret që ka ngelur gjatë në kujtesën e shqiptarëve me rolin e saj në një ndër serialet më të ndjekur në të gjithë botën.

Aktorja Felicity Huffman është një ndër dhjetëra personazhe të njohur në Kaliforni që është bërë pjese e skemës të mashtrimit të Universiteteve elitë si “Jeil”, “Stenford” dhe “Georgetoën”.

Ajo dhe bashkëshorti i saj u kanë paguar për 7 vite, 25 milionë dollarë një shoqate në Kaliforni për të regjistruar dhe pranuar në provime vajzën e tyre në “Jeil”.

Kjo shoqatë e paligjshme përfshin 50 persona ndër ta 33 prindër, 13 trajnerë sportivë, dhe pedagogë që kanë pranuar ryshfet për të futur fëmijët e tyre por edhe të shumë njerëzve të tjerë në këto Universitete.

56-vjeçarja e cila u bë e njohur falë debutimit në serialin “Shtëpiake të Dëshpëruara” është vënë menjëherë nën pranga. Ajo pagoi rreth 250 milionë dollarë në mënyrë që të hetohet në gjendje të lirë derisa gjykata të marrë vendimin përfundimtar.

Të gjithë fëmijët e këtyre njerëzve që janë regjistruar në mënyrë të paligjshme në këto Universitete kanë zënë vendin e studentëve të shkëlqyer që kanë studiuar prej vitesh për të dhënë provimin e pranimit, ndërkohë që bursat u kanë shkuar këtyre të parëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:51

Reperi Getoar Selimi ka reaguar për herë të parë pas lajmeve që qarkulluan në portale se martesa e tij me moderatoren Marina Vjollca kishte marrë fund.

Postuar: 23/08/2019 - 21:50

Klaudia Pepa di gjithmonë si të tërheqë vëmendjen.

Postuar: 23/08/2019 - 21:31

Pas suksesit me filmin “2 gisht mjaltë”, aktori i humorit Ermal Mamaqi duket se nuk d

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Pas pushimeve në Mykonos me shoqërinë, nga ku postoi foto me rrobabanjo që tërhoqën shumë vëmendj

Postuar: 23/08/2019 - 14:35

Tanimë Kejvina Kthella është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit dhe gjithmonë

Postuar: 23/08/2019 - 11:58

Moderatorja, Roza Lati dhe aktorja e humorit Anna Lika kanë treguar gjithmonë që kanë një marrëdh

Postuar: 23/08/2019 - 10:29

Avokatja Ardina Çapi, që kur nisi rrugëtimin e saj në politikë mori një vëmendje të madhe meidati