BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do çojnë pas hekurave të gjithë bandën që shkaktuan vrasje, vdekje dhe grabitje masive në Shqipëri

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse Berisha vrau 4 protestuesit, përgjimet e reja do fundosin ish-kryeministrin, dosjet që ka hapur SHBA dhe si po përgatitet terreni për arrestime ‘VIP’

Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse Berisha vrau 4
x

Gossip

“Me Arbana Osmanin nuk kam miqësi”, Alketa Vejsiu zbulon publikisht si qëndron e vërteta mes dy moderatoreve

“Me Arbana Osmanin nuk kam miqësi”, Alketa Vejsiu zbulon

Alketa Vejsiu dhe Arbana Osmani janë dy nga moderatoret që kanë bërë historinë në ekranin shqiptar. Ato kanë vite në skenë dhe emisionet që prezantojnë janë gjithmonë më të suksesshmit.

Nisur nga fakti që vajzat janë në televizione rivale, kjo ka bërë kurioz ndjekësit, të cilët janë shumë të interesuar për marrëdhënien e tyre.

Përmes një postimi në Instastory, Alketa ka treguar se me Arbanën nuk ka miqësi, por e respekton punën e saj, veçanërisht për faktin se është vajzë në një ambient të vështirë si industria e medias.

“Miqësi nuk kam, por kam një histori të vjetër kolegesh. Kemi punuar në të njëjtën radio, përfaqësojmë të njëjtën gjeneratë. Edhe në distancë unë respektohem me të gjithë kolegët, sidomos kur janë vajza dhe në këtë mjedis të vështirë siç është industria e mediave ja dalin që të mbijetojnë dhe të bëjnë sukses”, u shpreh Vejsiu.