Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Më bëri të kuptoj sa e vështirë ishte”/ Fleckenstein provon një punë të re, grumbullon 650 euro për gjysmë ore

Postuar: 19/09/2018 - 10:49

Eurodeputeti dhe Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, ka provuar punën e një kasieri në supermarket. Në një nga pikat e shitjes së Edeka-s në Gjermani, Fleckenstein ka punuar për disa orë në arkën e supermarketit në rolin e një kasieri. Nisma kishte lidhje me grumbullimin e parave për azilkërkuesit në Gjermani. Fleckenstein iu ka shërbyer klientëve të cilët kanë shkuar për të blerë në këtë pikë.

Fleckenstein i ka publikuar fotot në profilin e tij zyrtar në Facebook, ku mes të tjerash shkruan se kjo nismë i ka shërbyer për të parë nga afër punën e vështirë të një arkëtari.

“E madhe, pasi isha ulur për  gjysmë orë në arkën e supermarketit Edeka në Hamburg,  arrita të grumbulloj nga shitjet një shumë prej 65o euro. Më pas Edeka i grumbulloi paratë dhe ne shtuam të tjera duke arritur në fund një shumë prej 950 eurosh. Shumë kjo që do të shkojë për nismën “Miqtë e Azilkërkuesve”. Kjo ishte shumë zbavitëse dhe edukative.

Më bëri të kuptoj shqetësimet e shitjes me pakicë dhe punën e vështirë të një arkëtari.”-shkruan Fleckenstein.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 23:53

 Festivali i Këngës në RTSH duket se premton edhe këtë vit surpriza. Pas edicionit të vjetshëm, ku në festival pati më shumë se dy emra pretendentë, duket se edhe këtë vit konkurrenca do të jetë e fortë.

Postuar: 17/10/2018 - 22:21

Aktorja e njohur turke Aslihan Gurbuz është detyruar t’i nënshtrohet një operacioni kirurgj

Alessandra Mussolini: Do denoncoj ata që ofendojnë Duçen në rrjetet sociale

Postuar: 17/10/2018 - 22:14

Europarlamentarja, mbesa e udhëheqësit fashist italian Benito Mussolini tha dje se do të denonc

Postuar: 17/10/2018 - 21:39

Graciano Tagani është një ndër balerinët e trupës së baletit Albi Nako, por jo gjithçka ka qenë s

Postuar: 17/10/2018 - 21:26

Shoqërohet në polici këngëtari shqiptar Arkimed Lushaj i njohur si Stresi.

Postuar: 17/10/2018 - 20:38

Është folur shumë lart e poshtë në mediat online që këtë vit do të fillojë “Big Brother Alb

Postuar: 17/10/2018 - 20:14

 Ajo është një moderatore e sukseshme dhe jeta personale e saj private ka tërhequr gjithnjë