BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Gossip

“Me këtë foto të patentës sime po i drejtohem Autoriteteve!”/ Aktori i njohur shqiptar ofrohet të punojë vullnetar: S’do surprizohesha aspak po të më merrte kryeministri në telefon dhe të më thoshte...

“Me këtë foto të patentës sime po i drejtohem

Situata e e pazakontë e koronavirusit i ka izoluar shumicën e njerëzve në ambjentet e shtëpisë për të garantuar dhe zbatuar masat e marra nga qeveria. Por fryma e solidaritetit ka qenë e lartë dhe ka pasur dhe vazhdon të ketë vullnetarë për të ndihmuar sadopak në këtë situatë të vështirë pët të gjithë ne.

Aktori Gent Hazizi përmes një statusi të publikuar në Facebook thotë se ka 16 ditë në karantinë dhe se do të ishte i gatshëm të ndihmonte sadopak në luftën me koronavirus.

Ai thotë se nuk është as mjek e as infermier, por ka patent dhe me të do të donte të ndihmonte të paktën pensionistët e lagjes së tij për të bërë pazarin.

Por duke qënë se orari është shumë i kufizuar, aktori thotë se nuk habitet po ta marrë kryeministri e t’i thotë “ti aktoro na duhesh në shtëpi në këtë luftë”.

STATUSI I PLOTE
Me kete foto te patentes sime po i drejtohem Autoriteteve!Kam 16 dite i mbyllur ne shtepi dhe baba i 3 femijeve.Jane mobilizuar ne kete lufte e po sakrifikojne shume prej nesh e Mirnjohje per te gjithe Ata qe jane ne vijen e pare!Une nuk jam i afte as si infermier e as si mjek por jam i afte te ngas makinen.Dua te ofrohem vullnetar qofte si shofer ose per çdo lloj pune tjeter ne shperndarje ushqimesh ose dhe per ti bere pazarin pensionisteve tek njesia 5 ne ate ore leje qe do kemi nga e hena!Nuk do surprizohesha aspak sikur te me merrte Kryeministri,Kryetari i Bashkise apo Ministrja e Shendetsise ne telefon e te me thoshte:Artisto bravo,nlufte jena por Ti na duhesh qe trrish mshpi e kshu ke bo detyren tate!Sinqerisht do surprizohesha e do e falenderoja nese dikush me mer e me thote:Artisto kena pune per ty si shofer ambulance,duhet te shperndash keto ushqime ose bej pazar per pensionistet e njesise 5 se vetem 1 ore leje ke!Vullnetarisht do e beja pa asnje pagese!

Më të lexuarat