Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meghan dhe Harry kthejnë dhurata e dasmës me shifrat marramendëse, pranojnë vetëm një

Postuar: 31/05/2018 - 22:40

Meghan dhe Harry pak ditë pas martesës madhështore, kanë kthyer mbrapsht të gjitha dhurtat që kanë marrë për martesën e tyre, dhurata të cilat kapin shifrën e 9.3 milion dollarëve.Arsyeja ka qenë protokolli, pasi pjesëtarët e familjes mbretërore e kanë të ndaluar të marrin dhurata nga njerëz apo biznese të cilët nuk i njohin personalisht, për të shmangur idenë e shfrytëzimit dhe raklamimit.

Gjithsesi, çifti sugjeroi muaj më parë që të gjithë dhuratat e dasmës të shkojnë për bamirësi në disa organizata si CHIVA, Crisis, Myna Mahalia Foundation, Scotty’s Little Soldiers, StreetGames, Surfers Against Sewage, dhe The Wilderness Foundation UK, por me sa duket nuk ndodhi kështu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 14:52

Ylli Rakipi ka kritikuar kolegun e tij, Blendi Fevziu, për daljet e shpeshta në televizor.

Postuar: 20/06/2018 - 14:32

Burrë e grua janë bezdisur teksa fqinjë pas ndenjëseve të tyre në avion kishin një çift shumë të

Postuar: 20/06/2018 - 14:30

Lëvizja e Turjan Hyskës në Klan bëri bujë në media.

Postuar: 20/06/2018 - 14:19

Përveç hiteve të saj të njëpasnjëshme, format mahnitëse i kanë dhuruar gjithashtu Nicki Minaj një

Postuar: 20/06/2018 - 14:10

Oriola Marashi është kthyer në një nga femrat më të lakuara të showbizz-it.

Postuar: 20/06/2018 - 13:29

Norvegjezja Gunn Narten u bë një ndjesi në internet pas përdoruesve të Instagram, pasuar nga lajm

Postuar: 20/06/2018 - 13:16

Ata janë disa prej meshkujve më të njohur në botë dhe kanë thyer shumë zemra në momentin që