BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Gossip

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, habit aktorja e njohur shqiptare: Më kopjoi mua (FOTO)

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, habit

Veshja e Meghan Markle ka marrë një vëmendje të madhe gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II. Ajo u shfaq me një fustan të zi të gjatë, kapele dhe një pelerinë mjaft elegante.

Mirëpo, së fundmi aktorja Delinda Disha ka bërë një reagim lidhur me veshjen e Meghan.Ajo ka krahasuar veshjen e saj me të dukeshës.

“Jopo ta dini që më kopjojnë”, shkruan plot humor aktorja.

Veshja që Meghan Markle zgjodhi në funeralin e Elizabeth nuk ishte rastësi

Meghan Markle, siç pritej, vodhi vëmendjen pamjen me pamjen e saj elegante dhe shik, të cilën e zgjodhi posaçërisht për këtë rast. Më konkretisht, Dukesha e Sussex-it iu përmbajt një zgjedhjeje të njohur, një fustan me pelerinë Stella McCartney tërësisht i zi, duke e kompletuar look-un me një kapele me buzë të gjerë.

Markle veshi të njëjtin fustan ngjyrë blu të Stella McCartney në një koncert të vitit 2018 për ditëlindjen e 92-të të Mbretëreshës në Royal Albert Hall.

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, habit

Fustani i zi me qafë të lartë ra poshtë gjurit, duke përmbushur kodin mbretëror të veshjes që thotë se zonjat duhet të veshin fustane ose pallto të zeza deri tek gjuri.

Markle gjithashtu i la stolitë e saj të flasin për nder të mbretëreshës Elizabeth, duke veshur një sërë vathësh me perla dhe diamante që thuhet se i janë dhënë nga vetë monarkia e ndjerë.

Meghan Markle mori gjithë vëmendjen me veshjen në funeral, habit

Ekspertja e bizhuterive, Alexandra Mitchell më parë tha për Hello! se vathët me perla dhe diamanti ishin të preferuarat personale të mbretëreshës dhe se ajo shpesh ia jepte familjes së saj.

“Ekziston mundësia që këto t’i jenë dhënë Meghan nga vetë Mbretëresha, gjë që për Meghan është një gjest prekës nga ana e saj, t’i vesh ato gjatë procesionit të Mbretëreshës,” shpjegoi Mitchell.

Më të lexuarat