BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Gossip

Melanie Trump bën veprimin e pazakontë si një ish zonjë e parë, shkaktoi një lumë reagimesh negative tek opinioni publik

Melanie Trump bën veprimin e pazakontë si një ish zonjë e

Reagime të shumta ka sjellë shitja e kapeles nga ana e ish-zonjës së parë, Melania Trump. Kjo e fundit po akuzohet se po vendos përfitimin personal mbi traditën dhe respektin e rolit të saj të mëparshëm.

Kapelen e bardhë e kishte veshur për vizitën e parë shtetërore të administratës Trump në 2018, tani Melania ka vendosur ta nxjerrë në shitje me një pikturë si dhe një shenjë jo të këmbyeshme (NFT) – një portret dixhital i veprës së artit. Të tre artikujt do të shiten së bashku në një ankand që hapet më 11 janar me një ofertë fillestare prej 250,000 dollarësh.

Melania e përdori kapelen për vizitën shtetërore të presidentit francez Emmanuel Macron në Shtëpinë e Bardhë. Kapelja, e krijuar nga stilisti personal i Trump, Hervé Pierre, u bë për t’u përshtatur me kostumin e bardhë të koleksionit Michael Kors që ajo kishte veshur për këtë rast.

Melanie Trump bën veprimin e pazakontë si një ish zonjë e

“Shumë prej këtyre artikujve kanë një rëndësi të veçantë historike — fustani i veshur në një ceremoni inaugurimi, për shembull. Këto artikuj janë të kataloguar dhe të vendosur në bibliotekë me artefakte të tjera nga administrata. Shpesh ato janë në dispozicion për t’u huazuar në muze të tjerë“, thotë Mark Updegrove, president dhe CEO i Fondacionit LBJ, organizatë jofitimprurëse.

“Ndërsa është e drejta e saj për ta bërë këtë, nuk është në përputhje me atë që kanë bërë ish-zonjat e tjera të para, duke dhuruar artikuj të ngjashëm në Arkivin Kombëtar dhe bibliotekat presidenciale në interes të ruajtjes së historisë dhe kthimit të popullit amerikan”, tha Updegrove.

Më të lexuarat