BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet nesër me Reformën Zgjedhore? Spartak Ngjela zbulon ‘asin nën mëngë’ të ambasadores Yuri Kim

Çfarë do bëhet nesër me Reformën Zgjedhore? Spartak
x

Gossip

“'M'fal po s'kam kohë”, këngëtarja e njohur shqiptare tregon historinë e veçantë si u njoh me bashkëshortin

“'M'fal po s'kam kohë”, këngëtarja e

Këngëtarja e njohur Leonora Poloska prej 7 vitesh është shkëputur nga bota e muzikës duke iu dedikuar tërësisht familjes së saj. Këngëtarja u martua me kompozitorin Andin Randobrava dhe u bë nënë e një vajze.

Së fundmi Leonora u rikthye në muzikë duke publikuar pak javë më parë këngën "S'ishte fat" dhe gjithashtu i është rikthyer daljeve në emisione. Ajo ishte e ftuar në emisionin "Mirage" ku tregoi shkaqet e këtij pushimi kaq të gjatë në muzikë dhe foli gjithashtu edhe për jetën private e martesën me Andinin.

"Kisha nevojë për pushim, ndihesha si robot, po bëja gjëra të njëjta. Kisha nevojë të shkëputesha nga muzika", tha Leonora.

Gjatë kësaj shkëputjeje nga muzika, Leonora u njoh me bashkëshortin e saj, kompozitorin Andin Randobrava dhe në intervistën për "Mirage", ajo tregoi momentin e parë kur u takuan.

"Me Andin jemi njohur para 5 vitesh. Unë në fakt e njihja edhe më përpara si kompozitor, por kurrë s'kemi folur. Kur më ka thirrur për një koncert, unë 'fluturoja' nga mendtë, se të merr ajo euforia e famës. Kur më thirri për një koncert, unë i thashë 'M'fal s'kam kohë se jam shumë e zënë!'. Mirëpo zëri i tij më kishte mbetur në vesh se kishte zë shumë karakteristik. Pas shumë vitesh prapë u njohëm. Dikush më ka thënë: Si s'ju takoi Zoti më herët! Unë them më mirë që ndodhi në këtë periudhë sepse të dy kemi pasur shumë angazhime. Jemi më të pjekur dhe nuk shkoi keq", tregoi Leonora.

Më të lexuarat