BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Gossip

"Miku i një kushëriri u bë impotent pasi u vaksinua"/ Këngëtarja e njohur thirret nga Shtëpia e Bardhë pas deklaratës tronditëse për vaksinat

"Miku i një kushëriri u bë impotent pasi u vaksinua"/

Shtëpia e Bardhë u ofrua dje për të lidhur Nicki Minaj me një nga mjekët e administratës Biden për të adresuar pyetjet e saj në lidhje me vaksinën COVID-19, pasi një postim i gabuar i reperes, e cila pretendonte se vaksina shkakton impotencë, u bë viral.

Shtëpia e Bardhë tha se ka ofruar thirrje të tilla edhe me njerëz të tjerë të shqetësuar për vaksinën, si një mënyrë për të mposhtur dezinformimet në lidhje me sigurinë dhe efektivitetin e vaksinave.

Minaj njoftoi në Twitter të mërkurën se Shtëpia e Bardhë e ka ftuar dhe se do të shkonte, por një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë tha se reperes thjesht i ishte ofruar një telefonatë.

Minaj u përfol në media në fillim të kësaj jave kur u tha më shumë se 22.6 milionë ndjekësve të saj në Twitter se Met Gala kërkonte që pjesëmarrësit të vaksinoheshin dhe se ajo nuk do ta merrte dozën derisa të sigurohej që ka bërë mjaftueshëm kërkime. Ajo më vonë publikoi një postim duke thënë se miku i një kushëriri “u bë impotent” dhe “testikujt e tij u enjtën” pasi u vaksinua.

Dr Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, e hodhi poshtë pretendimin si dezinformatë gjatë një interviste të martën në CNN.

“Nuk ka dëshmi se ndodh, as nuk ka ndonjë arsye mekanike për të imagjinuar se do të ndodhte diçka e tillë,” tha ai.

Gjatë gjithë vitit, Shtëpia e Bardhë është përpjekur të kundërshtojë rezistencën për vaksinat. Administrata ka vënë në dukje informacione të rreme ose mashtruese në lidhje me sigurinë dhe efikasitetin e vaksinave.

"Miku i një kushëriri u bë impotent pasi u vaksinua"/

Më të lexuarat