BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Gossip

Miliarderi blen shtëpinë me një shifër që s’i numërohen zerot, vendos rekord

Një ndër personat më të pasur të botës, bosi i “Amazon”, Jeff Bezos ka blerë një rezidencë në Beverly Hills, SHBA, për 165 milionë dollarë, duke vërë rekord të ri për shtëpinë që është shitur më shtrenjtë në Kaliforni.

Sipas një raportimi të “The Wall Street Journal”, Bezos e ka blerë shtëpinë nga magnati i mediave David Geffen, e cila fillimisht ishte ndërtuar nga shefi i “Warner Bros.”, Jack Warner.

“Pallati i festave” është dizajnuar në vitin 1930. Është e shtrirë në 1209 metra katrorë, si dhe ka dy shtëpi për mysafirë, fushë tenisi, fushë golfi dhe pishinë.

Miliarderi blen shtëpinë me një shifër që s’i

Miliarderi blen shtëpinë me një shifër që s’i