Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Modelet e Victoria’s “po vdesin” nga uria, Malcolm sulmon ashpër firmën e veshjeve intime

Postuar: 18/10/2018 - 18:08

 Vetëm pak javë nga shfaqja e shumëpritur e Victoria’s Secret, topmodelja Bridget Malcolm sulmon ashpër firmën e veshjeve intime. 25-vjeçarja akuzon kompaninë se promovon modelet të cilat “vdesin” urie.

Ajo kujton kohën kur ishte pjesë e shfaqjes në 2015 dhe 2016, duke thënë se para spektaklit modelet bëjnë shumë stërvitje dhe ushqehen pak.

Bridget akuzon Victoria’s Secret se i shtyn modelet të kërkojnë standarde thuajse të pamundura të bukurisë, duke i bindur se e bukura qëndron pikërisht në një trup nenpeshë.

Topmodelja nuk është e vetmja që lëshon akzua ndaj Victoria’s Secret. Kohët e fundit edhe Robyn Lawley bëri thirrje për bojkotim të shfaqjes, pasi kompania ka refuzuar për të qindtën herë pjesëmarrjen e modeleve të kolme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 10:05

Aktori dhe regjisori i njohur, Andi Begolli, i ka dhënë fund beqarisë së tij duke u kurorëzuar me martesë me partneren prej shumë vitesh, Stelën.

Postuar: 22/04/2019 - 09:31

Jo vetëm të famshmet, por edhe meshkujt e njohur të ekranit kanë nisur tani që të postojnë foto n

Postuar: 22/04/2019 - 08:49

Vitin e kaluar çifti shumë i dashur për publikun, Xhensila dhe Besi u bënë prindër për herë të pa

Postuar: 22/04/2019 - 08:12

E ftuar së fundmi në "Thumb", Fatma tregoi se Alfio është shumë romantik, i dërgon dhur

Postuar: 22/04/2019 - 07:23

Bes Kallaku tashmë nuk njihet vetëm si aktor, por edhe këngëtar pasi ka publikuar disa këngë që k

Postuar: 22/04/2019 - 07:16

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë me vajzë korrikun e vitit të kaluar, të cilën e quajtën

Postuar: 22/04/2019 - 07:13

Elvana Gjata i ka nisur fuqishëm koncertet, e kësaj here ka shkëlqyer në Zvicër.