Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Modelja Angela Martini zbulon për herë të parë emrin e vërtetë, nuk do ta pëlqeni fare kur ta mësoni

Postuar: 13/11/2019 - 18:27

E lindur në vitet ’80, në Shqipëri, e çuditshme do ishte nëse Angela Martini do e kishte të shkruar vërtet me “g” emrin e saj. Rudina e pyeti sot gjatë intervistës dhe Angela tregoi se në pasaportë quhet Angjela. Një prej prindërve e donte me “j”, tjetri pa “j”, megjithatë ia vunë Angjela.

“E kam me ‘g’ dhe ‘j’ tregoi modelja”, që për fat ka një emër dhe mbiemër ndërkombëtar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 19:54

Modelja shqiptaro-holandeze Amantia Van Holthe do të marrë pjesë në një agjenci mode në Tiranë.

Ajo ka lindur në 10 prill të 2002 në Den Haag të Hollandës, nga një baba hollandez dhe mamanë shqiptare.

Postuar: 14/12/2019 - 19:36

Humoristi i mirënjohur shkodran Gëzim Kruja ka mbushur ditën e djeshme 80 vjeç.

Postuar: 14/12/2019 - 17:51

Këngëtarja e njohur, Gjyste Vulaj ka dhuruar 3 mijë dollarë në “Fundjavë Ndryshe, për të nd

Postuar: 14/12/2019 - 15:53

Dikur ajo ishte një ndër këngëtaret më të dashura.

Postuar: 14/12/2019 - 14:33

Kryeministrja e re e Finlandës, Sanna Marin, ka tërhequr vëmendjen në Samitin e BE-së.

Postuar: 14/12/2019 - 14:00

Lajmi se Rudina Dembacaj ka tashmë një histori të re dashurie me një biznesmen, ish-deputetin Mar