Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Modelja Miranda Kerr realizon dasmë përrallore/ Foto

Postuar: 17/07/2017 - 22:28

Pemë me lule dhe një ceremoni sekrete pikërisht në shtëpinë e tyre. Martesa e Miranda Kerr me themeluesin shumë të pasur të Snapchat Evan Spiegel është një ëndërr romantike.

 

Ceremonia është bërë në maj përpara vetëm 45 të ftuarve dhe është mbajtur në Kaliforni, por vetëm sot janë publikuar fotot e realizuara nga Patrick Demarchelier dhe janë bërë publike nga Vogue America.

 

Miranda Kerr, top modelja e famshme është shfaqur me një fustan të Dior dhe duket vërtetë magjepsëse. Fustani i krijuar pikërisht për të nga Maria Grazia Chiuri, është inspiruar nga fustani nusëror i Grace Kelly të 1956.

 

Fustani me mëngë të gjatë satin dhe me lule të qëndisura është thjesht përrallor. ‘Sinqerisht nuk mund të imagjinoja një fustan më të bukur. Grace, së bashku me Audrey Hepburn dhe gjyshen time kanë qenë gjithmonë një inspirim për mua’ ka deklaruar Miranda.

 

Zonja Spiegel mban në kokë edhe një kurorë me lule, sepse edhe Grace Kelly ka qenë princesha e Monacos, ndërsa Miranda Kerr tani është mbretëresha e Silicon Valley.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 34

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 13:14

Madonna ka humbur betejën ligjore për të ndaluar daljen në ankand të një letre dashurie, që ish i dashuri i saj, Tupac Shakur i kishte shkruar dikur.

Përveç letrës janë edhe disa sende të tjera personale, ndër to kaseta dhe një krehër, ku gjenden qime flokësh të këngëtares së njohur.

Postuar: 26/04/2018 - 12:32

 Princesha e Kembrixhid dhe Princi Williams kanë dalë nga qendra spitalore ku erdhi në jetë djali i familjes mbretërore. 
 

Postuar: 26/04/2018 - 12:22

Irgen Çela është është një nga aktorët më të dashur të humorit.

Postuar: 26/04/2018 - 11:41

Shpesh na ka mahnitur me bukurinë e saj. Këtë gjë, bukuroshja shqiptare Rashele ka bërë përmes publikimit të fotografive në Instagram. 

Postuar: 26/04/2018 - 11:24

Paris Jackson njihet për karakterin e saj të shkujdesur, por sjelljet e saj po i tejkalojnë limitet.

Postuar: 26/04/2018 - 11:14

Fotografia e një gruaje spanjolle po bëhet virale në rrjetet sociale dhe kjo për një arsye të çuditshme.

Postuar: 26/04/2018 - 10:48

Moderatoja Einxhel Shkrira, ka qenë e ftuar në emisionin Top Show, ku temë ka qenë: Sa herë duhet të biem në dashuri.