BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Gossip

"More çfarë djali"/ Moderatorja e njohur shqiptare rrëfen historinë e dashurisë me luftëtarin e UÇK-së: Ishte magnet për mua, jam njohur që kur isha 16-vjeçe

"More çfarë djali"/ Moderatorja e njohur shqiptare

Moderatorja dhe folësja e lajmeve nga Kosova, Alketa Gashi, në një intervistë për "Ditë e Re" ka rrëfyer historinë e veçantë të dashurisë me bashkëshortin, Faik Fazliu. Çifti janë prindër të 3 fëmijëve, 2 vajza dhe 1 djalë.

Alketa thotë se gjithmonë ka dashur që  burri i saj të jetë luftëtar i UÇK, ashtu sikur bashkëshorti i saj ka qenë.

Alketa Gashi: "Kemi ndërtuar një familje, kemi 2 vajza dhe një djalë.  Faiku ka qenë luftëtar i lirisë. E kam njohur disa vite pas luftës. Është plagosur në luftë. Plaga e tij ë luftës është krenari për mua. Ajo që më pëlqen më shumë te Faiku është se ai nuk flet shumë. Në familje jam unë ajo që flas shumë.

Kur i them nëse e  pengon puna ime, ai më thotë: "Unë të kam njohur në skenë." U njohëm kur isha 16 vjeç isha duke prezantuar një koncert.

Mbaj mend se pas koncertit kaluam për një kafe. Një mik i përbashkët ndërhyri për ne. Ma prezantoi dhe më tha ky është kryetari i shoqatës së veteranëve të luftës. "Morë çfarë djali" thashë me vete kur e pash. Më bëri përshtypje që ishte  i ri, prisja të shikoja një 50-vjeçar.

Ishte magnet për mua. I besoj dashurisë me shikim të parë. Nuk kisha asnjë dyshim, e dija se ishte i duhuri për mua. Gjithmonë e kam thënë se unë do ta marr një burrë luftëtar. Unë do ta marr një UÇK thoja."

Moderatorja  bukuroshe drejton në Kosovë emisionin e  mëngjesit "Mirëmëngjes Kosova" si dhe  një emision tjetër që i dedikohet librit.Gjithashtu Alketa është folëse e lajme në RTK.

Ajo zbuloi në "Ditë e Re" se  është duke punuar për  një projekt të ri me rastin e muajit tetor të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit.