BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Gossip

“Mos e ha mishin e lepurit dhe ngjalat kur je shtatzënë se bebi...”, ndjekësja i jep këshillën që nuk e priste, Arbana Osmani i kthen përgjigjen epike (REPLIKAT)

“Mos e ha mishin e lepurit dhe ngjalat kur je shtatzënë se

Moderatorja Arbana Osmani është duke përjetuar periudhën e aj më të ëmbël.

Arbana është shtatzënë, pret që së shpejti të vijë në bebushi i saj dhe regjisorit Edurat Grishaj. Vazhdimisht Arbana ndan në rrjete sociale foto nga aktivitetet e saj të përditshme, e sidomos recetat e saj të gatimit.

Gjatë ditës së sotme ajo ka publikuar video teksa ishte duke gatuar mish lepuri me patate në furrë, ndërkohë që nuk ka munguar as një mesazh i një ndjekëse të saj, që i rekomandonte që të mos e konsumonte. Sipas ndjekëses, ngrënia e mishit të lepurit gjatë periudhës së shtatzënisë, bën që fëmija kur lind të flejë me sy hapur.

“Mos e ha mishin e lepurit dhe ngjalat kur je shtatzënë se

Siç ndodh rrallë, Arbana ka zgjedhur që të japë një sqarim për këtë temë, duke thënë se shumë prej ushqimeve që poston nuk janë për të, por për familjen, ndërsa shton se nuk ka dashur që të publikojë ato që ha vetë.

“Duke iu falenderuar të gjithëve për këshillat dashamirëse dhe përkujdesen, më duhet të them se jo çdo që gjë gatuaj e konsumoj unë. Shpeshherë (Sidomos tani) gatuaj më shumë për familjen dhe miqtë, të cilët nuk do i privoja kurrë nga të shijuarit e gjërave që unë nuk ha dot, ose nuk më pëlqejnë.

Më besoni që do isha e mërzitshme nëse do të publikoja vetëm gatimet e mia ”të shëndetshme” dhe kalorike, që po ha në këtë periudhë. Shtatzënia për mua është një rrugëtim i bukur por shumë personal, që kam zgjedhur ta mbaj privat sa i takon ushqimit. Besoj se çdo nënën e di më mirë vetë se cila është më e mira për të dhe për atë që do të sjellë në jetë, ju dua të gjithëve”, shkruan Arbana.

“Mos e ha mishin e lepurit dhe ngjalat kur je shtatzënë se