Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Muzika në zi/ Ndahet nga jeta këngëtari shumë i dashur për shqiptarët

Postuar: 25/03/2019 - 11:38

Një lajm i hidhur ka ardhur për botën  e muzikës. 

Është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare këngëtari i njohur, Scott Walker, një nga figurat më me ndikim në historinë e rock-ut.

Ylli i SHBA u bë i famshëm qysh në adoleshencë në grupin “The Walker Brothers”, mirëpo, para saj kishte filluar karrierën si aktor.

Vdekjen e këngëtarit e kanë konfirmuar edhe në faqen e këtij grupi, ku u quajt  “një nga novatorët më të respektuar të muzikës krijuese”. 

Born Noel Scott Engel lindi në Ohajo në vitin 1944. Walker fillimisht ndoqi karrierën si aktor, përpara se të bashkëpunonte me John Maus dhe Gary Leeds për të formuar grupin 'The Walker Brothers'.

Pas një nisje në SHBA, ata u zhvendosën në Angli, ku fituan një famë të madhe. Për një kohë, ata ishin aq të mëdhenj sa Beatles.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 22:35

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Në Kurthin e Piter Pan’ në Tv Klan.

Postuar: 22/04/2019 - 21:21

Aktori i famshëm turk Kivanç Tatlitug së shpejti do të vizitojë Shqipërinë dhe këtë e bëri të dit

Postuar: 22/04/2019 - 19:44

 Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth, monarkja me jetëgjatësinë më të madhe në botë

Postuar: 22/04/2019 - 19:40

Suksesi i shqiptarëve në botë, po rritet çdo ditë e më shumë.

Postuar: 22/04/2019 - 18:26

 E gjithë bota e di dashurinë që Princ Harry ka për Afrikën dhe duket se këtë dashuri ia ka

Postuar: 22/04/2019 - 17:28

Tashmë prej disa kohësh në media po përflitet për ndarjen e moderatores Arbana Osmani nga Ardit K

Postuar: 22/04/2019 - 15:17

Dje në “E diell” ka qenë e ftuar Soni Malaj, e cila veç të tjerash tregoi dhe për kon