BREAKING NEWS

Frrok Çupi plas “bombën”: Meta do të arrestohet me urdhër të NATO për “puçin” në Rinas, ka spiunuar kundër SHBA, u shërben forcave jo mike

Frrok Çupi plas “bombën”: Meta do të arrestohet me
x

Gossip

Muzika shqiptare në zi/ Aurela Gaçe ndan lajmin e hidhur për vdekjen e artistit të madh: La pas thesare që i rezistuan çdo sistemi. U prehsh në paqe profesor!

Muzika shqiptare në zi/ Aurela Gaçe ndan lajmin e hidhur për

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë dhimbjen për humbjen e artistit të njohur Agim Krajka. “Sa shume la mbas ...thesare ,vepra që i rezistuan çdo sistemi. Këngët që këndoi rinia atehere e tani ,mbajnë firmën e tij”, shkruan Aurela.

Postimi i Aurela Gaçes

Sa shume la mbas ...thesare ,vepra që i rezistuan çdo sistemi

 Këngët që këndoi rinia atehere e tani ,mbajnë 

firmën e tij :

“Lemza”,  “Djaloshi dhe shiu”,  “Kënga e gjyshes”,

"Nuk e harroj " e shume shume kenge te muzikes se lehte Shqiptare .

 Kryeveprat e kinematografisë shqiptare ,si: “Çifti i lumtur”, “Zonja nga qyteti”, “Një shoqe nga fshati”, u shoqëruan nga kolonat zanore te shkruara nga "Nderi i Kombit"  Agim Krajka .

U prehsh në paqe profesor.

Më të lexuarat