Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në luftë për të njëjtin çmim, Rita Ora përballë Dua Lipës për herë të parë

Postuar: 13/03/2018 - 20:02

Rita Ora dhe Dua Lipa kanë arritur mjaft suksese në karrierën e tyre. Por edhe pse të dyja janë me origjinë shqiptare4, midis tyre ekziston një armiqësi e vjetër. Ky vit  padyshim ka qenë vit i suksesëve për të dyja. Deri më tani ato ishin pjesë e shumë ceremonive të ndryshme por në asnjërën prej tyre nuk garonin për të njëjtin çmim. Por kjo gjë duket se do të ndodhë në 12 prill ne ceremoninë “ECHO Aëards” në Berlin. Dy artistet janë të nominuara për çmimin “ Artistja më ë mirë Ndërkombëtare” së bashku me Camila Cabello, Taylor Sëift dhe Pink. Duke ditur sukseset e tyre kjo garë duhet të jetë shumë e egër. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/03/2018 - 09:48

Sipas website Radar Online, Angelina Jolie është në një lidhje dashurie me kolegun Garret Hedlund. Të dy janë njohur gjatë xhirimeve të “Unbroken” në 2014, një film i drejtuar nga vetë Jolie, në atë kohë ende e martuar me Brad Pitt.

Postuar: 16/03/2018 - 21:49

Duket se një aksident i ka kushtuar shumë Veselit ndërsa mësohet se do t’i nënshtrohet një operacioni mëngjesin e nesërm.

Postuar: 15/03/2018 - 22:44

Gjatë Ditës së Verës, megjithatë është përpjekur Linda Rama, nuk ia ka dalë të fshehë pamjen e djalit të vogël, Zahos.

Postuar: 15/03/2018 - 20:40

Të gjithë jemi kuriozë të dimë se çfarë po ndodh me jetën e personave të famshëm, sidomos kur bëhet fjalë për moshën e tyre. Sa vjeç janë? Kur e festuan ditëlindjen?

Postuar: 15/03/2018 - 13:00

Në përgjithësi gjyshet janë streha e ngrohtë e nipërve dhe mbesave.

Postuar: 15/03/2018 - 12:01

Era Istrefi arriti një sukses të madh në tregun ndërkombëtar pas publikimit të këngës së saj 'BonBon'.Dhe këngët e saj janë kthyer në hite.Por këngëtarja shqiptare nuk d

Postuar: 14/03/2018 - 14:25

Vogëlushi 6-vjeç Dionis Senjo është shqiptari i parë i pranuar në Organizatën Botërore të Gjenive.