Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Shëndeti

Sot do iu tregojmë recetën se si të pastroni arteriet mjaft thjeshtë dhe pa shpenzime

Sot do iu tregojmë recetën se si të pastroni arteriet mjaft

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme.

Ky il.aç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj.

Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka.

Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe në pastrimin e toksinave nga trupi dhe për forcimin e sistemit të imunitetit. Më së shumti është përdorur për zvogëlimin e niveleve të kolesterolit, për pastrimin e artereve dhe për parandalimin e infek.sioneve.

Për ta përgatitur këtë recetë, ju nevojiten:

– 4 karafila hudhër

– 3 deri 4 centimetra rrënjë xhenxhefili ose 2 lugë gjelle xhenxhefil të integruar

– 4 limonë të paqëruar

– Ujë
Përgatitja:

Fillimisht i pastroni limonët dhe i preni në rriska. E qëroni hudhrën dhe e vendosni në blender, së bashku me limonë dhe xhenxhefil. I përzieni derisa të fitoni një masë homogjene.

Nëse nuk ju pëlqen shija, mund t’ia shtoni edhe pak mjaltë për ëmbëlsim.

Pastaj, masën e fituar e shtoni në një tigan me ujë dhe e vloni, duke e përzier vazhdimisht. Posa të vlojë, e largoni dhe e lërini të ftohet. Produktin e fituar e vendosni në një shishe.

Përdorimi:

Përdoreni një gotë të këtij ila.çi të mrekullueshëm në stomak bosh dy orë para çdo shujte. Pas tri jave, bëjeni një javë pushim, dhe pastaj përsëriteni trajtimin edhe për tri javë tjera.

VËREJTJE: Para se të përdorni çfarëdo recete të mjekësisë alternative, fillimisht rekomandohet të konsultoheni me doktorin tuaj.