BREAKING NEWS

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë shqiptare po kërcënohen rrezikshëm’, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme në vend

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë
x

Gossip

Na ka mbajtur pezull me rolet e tij të shumta, koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur të telenovelave shumë të ndjekura edhe nga shqiptarët

Na ka mbajtur pezull me rolet e tij të shumta, koronavirusi i merr

Koronavirusi i ka marrë jetën një prej aktorëve më të njohur të telenovelave meksikane shumë të ndjekura nga shqiptarët. Bëhet fjalë për aktorin Raymundo Capetillo, të cilin e kemi parë në telenovelën “Zemër e egër”.

Capetillo është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.

Na ka mbajtur pezull me rolet e tij të shumta, koronavirusi i merr

Aktori u shtrua me urgjencë në spital pas problemeve me shëndetin dhe rezultoi pozitiv me koronavirus. Mbesa e tij tregoi në rrjetet sociale se gjendja e aktorit ishte përkeqësuar derisa ai humbi jetën .

Raymundo Capetillo luajti në shumë telenovela disa prej të cilave janë transmetuar edhe në vendin tonë si “Fati im je ti”, “Velloja e nuses”, “Pengesat e dashurisë”, “Pasioni”, etj.

Na ka mbajtur pezull me rolet e tij të shumta, koronavirusi i merr

Më të lexuarat