Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndërron jetë këngëtari i njohur

Postuar: 19/03/2017 - 14:20

Legjenda e rokut Chuck Berry ka jetë në moshën 90-vjeçare, raportojnë mediat amerikane.

Këngëtari me famë botërore u gjet i pajetë në banesën e tij.

Chuck Berry pati një karrierë rreth 70-vjeçare me këngë të mirënjohura.

Ai mori një çmim “Grammy” në vitin 1984.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 29/05/2017 - 08:10

Miranda Kerr ka thënë "Po!" për të dytën herë. Modelja e famshme, ish bashkëshorte e Orlando Bloom, ka lidhur kurorë me themeluesin e Snapchat, miliarderin Evan Spiegel.

Postuar: 28/05/2017 - 22:45

“The Square”, me regji të Ruben Ostlund, ka fituar çmimin më të madh në Festivalin e Filmit në Kanë.

Postuar: 28/05/2017 - 21:26

Rita Ora është shfaqur tepër provokuese dhe tërheqëse në foton e fundit të publikuar në Instagram.

Postuar: 28/05/2017 - 20:04

Ozkan takon Xhansunë në spital. Asuman dhe Mahide bëjnë një plan së bashku për të marrë hak ndaj Dilarës.

Postuar: 28/05/2017 - 20:01

Një fanse e Kreshnik Spahiut, e prekur nga largimi i kreut të Aelancës Kuqezi nga politika, pas mospërfshirjes në listat e Lulzim Bashës, i ka bërë atij në dedikim të pazakontë.

Postuar: 28/05/2017 - 19:18

Punonjësja e ciftit mbretëror, Kate dhe William ka hequr dorë nga puna e saj ku fitonte rreth 45 mijë dollarë në vit.

Postuar: 28/05/2017 - 18:53

Prej 5 vitesh juristja Eni Çobani është kthyer në një personazh mjaft të dashur për publikun përmes rubrikës së saj “Shihemi në Gjyq” tek emisioni “E diela Shq