Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndahet nga jeta aktori dhe komediani shumë i dashur për shqiptarët

Postuar: 09/10/2019 - 20:01

Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare.

Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi pësoi një komplikim javën e kaluar, tha publicisti i tij Harlan Boll.

Ai lindi në Charles Elmer Taylor, Uashington D.C., sipas Boll, Taylor shërbeu në Luftën Koreane dhe aty i pati edhe fillesat e aktrimit dhe argëtimit.

Taylor aktroi në Broadway, në filma dhe televizione dhe ishte i njohur për personalitetin e tij tepër të lartë.

Ai ka qenë pjesë edhe e filmit të njohur “I vetëm në shtëpi”.

Taylor ka qenë zëri edhe i shumë filmave për fëmijë si “DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp,” “Tom and Jerry: The Movie,” dhe “Scooby-Doo and the Monster of Mexico,” sipas IMDb.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 09:05

Moderatori dhe gazetari Arian Çani njoftoi të premten që lamë pas se ‘Sofia’ ishte larguar nga emisioni dhe teksa e falenderoi shpalli të hapur audicionet për Sofinë e radhës.

Postuar: 18/11/2019 - 08:28

Më në fund është mësuar arsyeja e udhëtimeve të shpeshta në Turqi të Genta Ismajlit.

Postuar: 18/11/2019 - 08:10

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli ka ‘thumbuar’ moderatoren Arbana Osman

Postuar: 18/11/2019 - 08:09

Aktorin Rezart Veleshnja këtë sezon po e shohim çdo të shtunë në emisionin e Luanës "Shiko k

Postuar: 18/11/2019 - 07:45

Prej kohësh përflitej se çifti i njohur dhe shumë i komentuar në media, boksieri Robin Krasniqi d

Postuar: 17/11/2019 - 22:37

E ftuar në emisionin “E diell” në “Top Channel” ditën e sotme ishte këngë

Postuar: 17/11/2019 - 22:16

Eneda Tarifa është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri, teksa vitet e fundit ka provu