BREAKING NEWS

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë shqiptare po kërcënohen rrezikshëm’, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme në vend

‘Krerët e korruptuar të politikës së lartë
x

Gossip

Ndahet nga jeta legjenda e humorit dhe ikona e komedisë, la pas një trashëgimi të çmuar

Ndahet nga jeta legjenda e humorit dhe ikona e komedisë, la pas një

Legjenda e komedisë së “Hollywood-it”, Carl Reiner ka vdekur në moshën 98-vjeçare.Regjisori i komedive të Steve Martin, “The Jerk” dhe “The Man With Two Brains”, ishte gjithashtu i famshëm për bashkëpunimin e tij me Mel Brooks, shkruan The Guardian.

“Variety” konfirmoi lajmin, duke raportuar se publicisti i tij tha se ai vdiq nga shkaqe natyrore të hënën natën në shtëpinë e tij në Beverly Hills.

Së bashku me Brooksin, Reiner u bë një ikonë e komedisë hebreo-amerikane për rutinat e skicave të çiftit, më e famshmja “The 2000 Year Old Man”, e cila u shfaq për herë të parë më 1960 dhe u rrit nga puna e tyre si shkrimtarë në komedinë e Sid Cezarit.

Image

Mel Brooks pays tribute to Carl Reiner: 'I loved him' | EW.com

Carl Reiner, comedy's rare untortured genius | The Times of Israel

Më të lexuarat