Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndalohen në aeroport dy këngëtarët e njohur shqiptar, nuk do ta besoni se çfarë iu gjetën me vete

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Anxhela Peristeri ishte e ftuar së fundmi në "E diell" ku ka treguar se beson tek besëtytnitë, por ka një eksperiencë të çuditshme. Anxhela tregoi një rast kur atë dhe këngëtarin Aurel Thellimi e kishin ndaluar në aeroport.

Këngëtarja i kishte thënë Aurelit të merrte një gjethe dafine me vete sepse të sjell fat dhe të ardhura.

"Thonë se kur fut një gjethe dafine në portofol ke fat dhe të vijnë të ardhura të shumta. Unë kam vuajtur gjithmonë nga syri i keq dhe u jap gjithmonë këshilla të tjerëve se si të mbrohen. Radha i erdhi mikut tim Aurel Thëllimi kur shkuam për të kënduar në një koncert në Zvicër që të këpuste një gjethe dafine dhe ta merrte me vete. Kaloj unë e para ndërkohë policia mban Aurelin sepse pa gjethen e dafinës të futur në portofol.

U ktheva për ta ndihmuar dhe i thoja autoriteteve që është për fat. Më pas gjetën po prapë brenda në portofol zhivë të mbështjellë me leckë. U detyrova t'ia shpjegoja policëve dhe në fund u sqaruan dhe ne kaluam të qetë", tregoi Anxhela.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 13:48

Ditën e djeshme, u bë publik lajmi se në zonën e Liqenit të Thatë në Tiranë kishte plasur sherri mes Einxhel Shkirës, Kejvina Kthellës dhe Oriola Marashit.

Postuar: 17/10/2019 - 13:02

Top Channel do të rikthejë në ekran realityshow-n “Big Brother Albania”, i cili do të

Postuar: 17/10/2019 - 13:02

Bella Hadid është shpallur zyrtarisht gruaja më e bukur në botë.

Postuar: 17/10/2019 - 10:35

Armina Mevlani është një ndër blogeret më të ndjekura shqiptare, e cila mban një kontakt të vazhd

Postuar: 17/10/2019 - 10:34

Ditën e djeshme në nder të 51-vjetorit të ditëlindjes së themeluesit të “Top Channel”