Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndjekësi i bën pyetjen provokuese trashëgimtares së ‘Top Channel’, e motra i del në mbrojtje Lori Hoxhës dhe tregon lëvizjen e tyre të menjëhershme: Tërmeti nuk paralajmëron as pronarët!

Postuar: 02/12/2019 - 14:10

Mbrëmjen e kaluar trashëgimtarja e ‘Top Channel’ Lori Hoxha ka publikuar në Instagram-in e saj një foto ku shfaqet një nga punonjësit e “Top Channel”, i cili qëndron në krye të detyrës dhe nuk mund të shmangë detyrat prindërore.

Teksa i biri është i frikësuar nga tërmetet ai e ka marrë në punë dhe e mban në krah për t’i dhënë siguri.

Ky gjest e ka prekur Lorin, e cila ka falenderuar stafin e saj me fjalët më të veçanta.

“Një foto sa për mijëra fjalë. Në këto ditë të vështira për të prekurit nga tërmeti që humbën njerëzit e tyre më të dashur, shtëpitë dhe atyre që nga ankthi jetuan nëpër rrugë, Top Channel duhet të raportonte si gjithmonë çdo moment të asaj që po ndodhte, të ndihmonte me informacion, edhe pse kjo kërkon sakrificë dhe mund të madh. Në kohën kur mësimi në shkolla u anullua, por fëmijët e stafit, si shumë fëmijë të tjerë ishin në panik nga lëkundjet, zgjidhja më e mirë ishte që ata të rrinin bashkë me prindërit, edhe nëse atyre u duhej të punonin për një qëllim më të madh. Mbase kjo nuk është idealja, por në të tilla katastrofa kupton se vetëm duke u bërë bashkë jeta vazhdon! Mirënjohëse të gjithë stafit vetëmohues të Top Channel dhe të gjithë atyre që sakrifikuan sado pak nga “normaliteti” i tyre për ti bërë më pak të vështira këto ditë”, shkruan  Lori.

Fotoja është shoqëruar me komente të shumta, megjithatë motrës së Lorit, Sarës, i ka bërë përshtypje  një prej tyre, që pyet se ku ishte ajo ndërkohë që ra tërmeti.

“Po ti si pronarja ku ishe? Apo në ndonjë qytet europian duke ngrënë”, shkruan komentuesi.

“Në katin e 15 Albi, me dy fëmijë të vegjël. Pa merak se tërmeti nuk paralajmëron as ne ‘pronarët'”, i përgjigjet Sara.

Për të qenë më e sigurt nga lëkundjet e vazhdueshme, Sara ka udhëtuar drejt Londrës ku po qëndron së bashku me Lorin dhe fëmijët e saj.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Një foto sa për mijëra fjalë. Në këto ditë të vështira për të prekurit nga tërmeti që humbën njerëzit e tyre më të dashur, shtëpitë dhe atyre që nga ankthi jetuan nëpër rrugë, Top Channel duhet të raportonte si gjithmonë çdo moment të asaj që po ndodhte, të ndihmonte me informacion, edhe pse kjo kërkon sakrificë dhe mund të madh. Në kohën kur mësimi në shkolla u anullua, por fëmijët e stafit, si shumë fëmijë të tjerë ishin në panik nga lëkundjet, zgjidhja më e mirë ishte që ata të rrinin bashkë me prindërit, edhe nëse atyre u duhej të punonin për një qëllim më të madh. Mbase kjo nuk është idealja, por në të tilla katastrofa kupton se vetëm duke u bërë bashkë jeta vazhdon! Mirënjohëse të gjithë stafit vetëmohues të Top Channel dhe të gjithë atyre që sakrifikuan sado pak nga “normaliteti” i tyre për ti bërë më pak të vështira këto ditë... @topchannelalbania @gerhard_pregapuca_photography

A post shared by Lori Hoxha (@lorihoxha) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:02

Moderatorja Alketa Vejsiu është tepër e angazhuar së fundmi me përgatitjet për “Festivalin e RTSH-së”, së bashku me Vera Grabockën.

Postuar: 13/12/2019 - 12:57

Ndahet nga jeta një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për vdekje

Postuar: 13/12/2019 - 11:07

Ndodh shpesh që personazhet e njohur të showbizit të kthehen pas në kohë, me anë të një videoje o

Postuar: 13/12/2019 - 10:44

Viti që ua ndryshoi jetën disa artistëve Viti që po lëmë pas karakterizohet me shumë ngjarje të c

Postuar: 13/12/2019 - 10:25

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është ndarë nga jeta një nga këngëtarët më të njohur në Kos

Postuar: 13/12/2019 - 10:16

Edhe pse daljet e tij janë të rralla, Redon Makashi ka qenë protagonisti i mbrëmjes dje në Vizion