Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndodh e papritura, Capital T shtyn koncertin në sheshin “Nënë Tereza” (ARSYEJA)

Postuar: 18/09/2019 - 18:22

Capital T e ka shtyrë me një ditë koncertin e tij “Time Capsule” në sheshin “Nënë Tereza” dhe shkak është bërë…  shiu.

Reperi nga Kosova prej një muaj tregon përgatitjet për një nga ditët më të rëndësishme të karrierës së tij, por nëse ka një gjë që nuk e ke në dorë ta ndryshosh është moti.Ndërsa koncerti ishte parashikuar të mbahej në 19 shtator, Capital T lajmëroi se përfundimisht mund të shkoni ta ndiqni në 20 shtator.
 
Organizatorët janë njoftuar nga Shërbimi Meterologjik Ushtarak, i cili ka komunikuar se ditën e nesërme do të ketë reshje shiu përgjatë gjithë ditës, çka e vështirëson komoditetin e të pranishmëve në koncert, sikurse bëhet problem edhe për të gjitha mjetet e teknologjisë.
 
 
Ora është e njëjtë, 19:19 dhe biletat e shitura janë të gjitha të vlefshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 11:55

Këngëtarja, Soni Malaj feston sot ditëlindjen. Përtej urimeve të shumta që ka marrë nga fansat dhe miqtë e saj, a e dini sa vjeç mbush sot këngëtarja?

Postuar: 23/10/2019 - 11:31

Tanimë çdo gjë është zyrtare, Arbana Osmani është e pandarë nga i dashuri i saj Eduart Grishaj.&n

Postuar: 23/10/2019 - 11:26

Pak ditë më parë, Sara Hoxha u bë nënë për herë të dytë.

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Alban Skënderaj është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, i cili na suprizon gjithmonë me

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Moderatorja, Bora Zemani ka dashur të surprizojë të atin duke bërë tatuazh gradën e fundit të kol

Postuar: 23/10/2019 - 09:28

Pak javë më parë Hygerta Sako ishte e ftuar në emisionin “Rudina”, në të cilin deklar

Postuar: 23/10/2019 - 08:41

Fiori Dardha dhe Rozana Radi drejtojnë së bashku emisionin ‘Boom’ në ekranin e &lsquo