BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x
BREAKING NEWS

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë dorëheqjen sot

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë
x
BREAKING NEWS

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det
x

Gossip

Ndodh në studion e Top Channel! Shqipja shtanget nga surpriza e personazhit misterioz

Ndodh në studion e Top Channel! Shqipja shtanget nga surpriza e personazhit

Në puntatën e sotme të “Përputhen”, Shqipja u surprizua nga një djalë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai i kishte blerë dy yje në qiell dhe i kishte shkruar një pusullë: Shqipe thonë se errësira është mungesa e dritës por yjet i japin dritë errësirës ashtu si sytë e tu. Prandaj mos ma kurse shikimin tënd, pasuria që ke ti brenda vetes është më e madhe se pasuria që ndjekin të pavërtetët. Shembulli më i mirë i shoqërisë është njeriu i drejtë dhe i vërtetë që ka modestinë të kërkojë mos të merret si shembull. Nëse sot ti njihesh në botë, nga ky moment emri yt le të jetë i gdhendur në qiell deri në momentin e fundit. Hape pakon do e kuptosh.

Shqipja e njihte personin e dhuratës, por nuk zbuloi asnjë detaj. “Unë dua hënën, si i bëhet?”, tha ajo.