Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndoqi videon e sulmit terrorist ku u vranë 49 persona, këngëtari shqiptar: Jam i shokuar!

Postuar: 15/03/2019 - 23:30

 E gjithë bota ka mbetur e tronditur nga sulmi terrorist në Zelandën e Re, ku 49 persona mbetën të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

Sulmi u transmetua live në Facebook, nga vetë terroristët dhe shumë përdorues të rrjetit social patën shansin e keq që të dëshmonin një fatkeqësi të tillë.

Këngëtari shqiptar, Ardian Bujupi përmes një postimi në InstaStory ka thënë se ndjehet i shokuar pasi ka parë videon nga sulmi në Zelandë.

“Një minutë heshtje për viktimat në Zelandën e Re, sapo e pashë videon dhe jam i shokuar!!”, ka shkruar ai në Instagram.

Tre burra dhe një grua janë ndaluar nga policia, por autoritetet nuk e përjashtojnë mundësinë që të ketë edhe të dyshuar të tjerë në arrati. Sulmin e kanë shfaqur vetë agresorët në internet me livestream.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 17:07

Ajo ka vetëm pak javë që është bërë nënë për herë të parë dhe nuk ka kaluar shumë kohë për të na dhënë një tjetër lajm të madh.

Postuar: 24/05/2019 - 13:43

Figura të njohura publike kaluan në tapetin e kuq të Kanës gjatë këtyre ditëve, duke tërhequr vëm

Postuar: 24/05/2019 - 12:03

Armina Mevlani ka qenë një ndër shqiptaret që ka shkëlqyer në tapetin e kuq të Festivalit  t

Postuar: 24/05/2019 - 11:39

Njihet për hiret e saj të lakmuara dhe për setet e fotove të nxehta që realizon herë pas here, po

Postuar: 24/05/2019 - 10:48

Stilisti që u kujdes për paraqitjen e Jonida Maliqit në Eurovision 2019, ka zbuluar detaje nga fe

Postuar: 24/05/2019 - 10:33

Këngëtarja, Ledina Çelo ndan shpesh momente familjare, por kryesisht me fëmijët e saj.

Postuar: 24/05/2019 - 10:03

Një vit më parë, moderatori i njohur Eno Popi u bë baba për herë të parë.