BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Gossip

“Në fillim kisha turp”, u shfaq duke thirrur ezanin në xhami, reperi i njohur shqiptar bën rrëfimin e rrallë: Jam ndjerë si asnjëherë më parë!

“Në fillim kisha turp”, u shfaq duke thirrur ezanin në

Reperi i dashur për publikun shqiptar, Mc Kresha, është filmuar së fundi në një xhami në Mitrovicë duke thirrur ezanin, në këtë muaj të shenjtë për të gjithë besimtarët myslimanë, muajin e Ramazanit.

Mëngjesin e sotëm, Mc Kresha ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Wake Up” ku tregoi se ka agjëruar dhe kjo është “një mrekulli medicinale. Trupi e shpirti bëhen një”.

E pikërisht për këtë, sipas Kreshës, besimtarët myslimanë mërziten kur ikën muaji i shenjtë i Ramazanit.

“Shpresoj që Allahu, krijuesi i gjithësisë na e ka pranuar agjërimin. Shpresoj deri në Bajramin tjetër të jemi më ë mirë, më të lumtur”, tha reperi i njohur.

Ndërsa i pyetur se si i shkoi ftesa për të thirrur ezanin dhe nëse e pranoi direk apo mendoi për këtë, Mc Kresha tha:

“Kisha pak turp në fillim. Për mua ishte një privilegj, që nuk u vjen të gjithëve. Ishte për faljen e mbrëmjes. Njëra prej netëve të faljes”.

Reperi shtoi më pas se “agjërimi është 100 për qind për krijuesin e gjithësisë”.

Po çfarë thanë besimtarët kur dëgjuan atë duke thirrur ezanin?

“Shoku im që më kërkoi, më tha më pëlqeu se kishe emocione dhe e bëri të veçantë. Ishte hera e parë që e thërrisja në masë, në xhami. Shpirtërisht jam ndjerë si asnjëherë më parë”, përfundoi Kresha.

“Në fillim kisha turp”, u shfaq duke thirrur ezanin në