BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Gossip

Nga bizhuteritë e mbretëreshës, titujt e deri te humbja e miliona dollarëve, këto janë privilegjet që nuk i kanë më Meghan dhe Harry

Nga bizhuteritë e mbretëreshës, titujt e deri te humbja e miliona

Pasi hoqën dorë nga titujt mbretërorë, Meghan dhe Harry u përballën padyshim me reduktim të shumë privilegjeve që gëzonin deri dje.

1-Cilat janë lukset që sot familja mbretërore ia mohon Dukësh dhe Dukeshës së Sussex-it?

2-Ata duhet t’i kthejnë mbrapsht taksapaguesëve 3 milion dollarë për rinovimin e rezidencës së tyre mbretërore, në Frogmore Cottage.

3-Mbretëresha nuk do të paguajë më asnjë qindarkë për stafin e tyre.

As Shtetet e Bashkuara nuk do të paguajnë asgjë për sigurinë e çiftit, duke qenë se statusi i tyre ndryshoi nga mbretërorë në qytetarë të thjeshtë.

4-Meghan nuk do të mund të marrë më asnjë nga bizhuteritë e mbretëreshës siç bën Kate.

5-Nisur nga kjo, nuk do ta shihni më Meghan-in me një tiara në kokë.

6-Fëmijët e tyre të ardhshëm nuk do të konsiderohen si fëmijë mbretërorë.

7-Askush s’do t’i mbrojë më nga paparacët si dikur!

8-Meghan dhe Harry nuk do të bëjnë më udhëtime nëpër botë në emër të mbretëreshës. Udhëtimi i tyre i fundit ishte turi në Afrikë.

Më të lexuarat