BREAKING NEWS

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa të futem në garë

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa
x
BREAKING NEWS

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja: Autori shkoi pak ditë para për të studiuar vendin ku do ekzekutonte Briken Sanajn, u gjobit edhe nga policia, por...

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja:
x
BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x

Gossip

VIDEO/ Nga fustanet e nuses te sekreti që zbuloi Flori Mumajesi dhe performancat e prindërve të çiftit/ Brenda dasmës përrallore të Arminës dhe Shkëlzenit. Zbardhen të gjitha surprizat

VIDEO/ Nga fustanet e nuses te sekreti që zbuloi Flori Mumajesi dhe

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan mbrëmjen e djeshme dashurinë e tyre në martesë në një dasmë përrallore. Por ja momentet më të veçanta të saj:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PANORAMA PLUS (@panorama.plus)

Në dasmën madhështore të Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës nuk kishte si të mungonte dhe vallja e Tropojës. Blogerja ka hequr fustanin e nusërisë dhe ka veshur kostumin popullor duke kërcyer si një profesioniste e vërtetë vallen e Tropojës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PANORAMA PLUS (@panorama.plus)

Performanca e nënës së Arminës

Ndërkohë, në një moment, e ëma e Arminës, Mimoza Mevlani, ka marrë mikrofonin e ka kënduar. Mimoza Mevlani është shfaqur vite më parë në ekranin e RTSH si Instruktore e disa episodeve televizive duke na demostruar me programe stërvitore për të mbajtur trupin në formë.

Por, dje ajo ka shfaqur në dasmën e vajzës së saj një anë tjetër që mesa duket ka qenë një pasion i saj i fshehtë, muzika.

Nën tingujt e “Napolonit”, Armina dhe Shkëlzeni “djegin” skenën së bashku me nënë e dhëndrit, Liri Berisha.

Flori Mumajesi ishte gjithashtu i pranishëm në dasmë duke dhuruar një super performancë. Por, mes të tjerash zbuloi se Shkëlzeni i thërret Arminës ‘topoxhixho”.

“Fjala më e vogël që ka kuptim mes jush është kur Armina mërzitet dhe i thotë ‘topoxhixho'”,tha artisti duke kënduar më pas këngën “Me fjalë të vogla”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PANORAMA PLUS (@panorama.plus)

Nusja hyri në dasmë me këtë fustan që shihni në fotot e Armand Sallabandës, krijuar nga Vivienne Westwood.


Më pas do të veshte dy krijime shqiptare nga Festim Isufi dhe Valdrin Sahiti.

Armina dhe Shkëlzeni kanë bërë valsin e parë me këngën ikonike të Christina Aguilera “Hoy tengo ganas de ti”.

Po ashtu edhe ish-kryeministri Berisha ka mbajtur fjalën e tij. “Arben dhe Mimoza, të dashur Armina dhe Shkëlzen! Në dasma nuk duhen fjalime, ndaj dua të them vetëm dy fjalë. Nga zemra uroj Arminën dhe Shkëlzenin që kurorëzojnë dashurinë e tyre disa vjeçare sonte në këtë ceremoni, me miqtë dhe të afërmit e tyre. “-tha ai mes të tjerash.